Donte çadër pranë banesës, reagimi cinik i Ramës me të moshuarin: Është larg, po në botën tjetër është afër?

December 2, 2019 19:20

Donte çadër pranë banesës, reagimi cinik i Ramës me të moshuarin: Është larg, po në botën tjetër është afër?

Kryeministri Edi Rama ishte pasditen e kësaj të hënë në ish-Kënetë, një nga zonat më të prekura nga tërmeti.

Ai ka takuar nga afër disa banorë, të cilët i kanë shprehur frikën se banesat e tyre mund të vidhen ndaj kërkojnë që t’u vendosen çadra pranë shtëpisë.

Kjo e ka nervozuar kreun e qeverisë.

Banori: Më kanë thënë në hotel në Golem, por është larg.

Rama: Është larg, po në botën tjetër është afër?

Rama i ka theksuar ministrit Bledi Çuçi, i cili është drejtuesi i operacionit për gjendjen e jashtëzakonshme, se të gjithë duhen çuar në hotel.

“Çoji të gjithë në hotel. Le të bojnë sa të bojnë, s’dua asnjë kursim”.

 

l.h/ dita

December 2, 2019 19:20
Komento

10 Komente

 1. demo December 2, 18:46

  Po kur zaptute token ne kenete,cfare mutin kerkon tani mor katunar grabitqar?
  Per keto zaptues tokash,nuk ka faj Rama,Vetem per keto nuk ka faj.
  Ju ngrit mendja malokeve,,Durres,Tirane.
  Une mendoj qe gjithe katundaret qe kane ndertuar ne kenete,t`ju ndertohet noi kacolle atje nga kane ardhur.
  Per qytetet te vendoset prape sistemi PASHAPORTIZIMIT.
  Kjo eshte per perspektiven,se kjo gjendje keshtu do te vazhdoje,po s`u vu rregull.

  Reply to this comment
  • Filoeuropiani December 2, 20:00

   Nuk e kane zaptu. E ka vendos qeveria demokratike qe do jete zone banimi. Po ti s’di gjo. E s’ke si me e dit. Keta jane viktima.

   Reply to this comment
  • anticensurë25642654 December 3, 12:41

   dem o RK
   edhe nëse këta e kanë gabim!
   edhe nëse ky bën një kërkesë të padrejtë!
   edhe nëse është si ai tipi që kërkonte grun!
   KY NDYRËSIRA NUK DUHET TË PËRGJIGJET NË KËTË MËNYRË !!
   o koqe gomari!!
   sepse janë njerzit që e votojnë,që e mbajnë me bukë,që i paguajnë rrogën!!
   ky e ka për DETYRË TË JETË I SJELLSHËM me njerzit që i paguajnë bukën që ha!!
   njerzit duhet të jenë të sjellshëm,por nuk është detyra e tyre!
   njerzit kanë pësuar tragjeditë dhe jo ky ndyrësira!
   u lejohet një gabim a një budallallëk!

   Reply to this comment
 2. ganiu December 2, 18:52

  Ne pyesim “A ishin fjalët e saj apo të shefit të partisë së saj?”. Kryetarja e bashkisë së Durrësit, dha dorëheqjen.
  A thua ta japë dhe ky?

  Reply to this comment
  • Arben December 2, 20:15

   KRYETARJA E BASHKISE PO SHKERDHEHEJ NEPER FERRA, NE VEND QE TE ISHTE ME QYTETARET.

   KUR I DOLI PIJA FILLOI ME INTERVISTA DHE NUK
   DINTE CFARE FLISTE

   Reply to this comment
  • anticensurë25642654 December 3, 07:57

   ky ndyrësira e kaloi lumin!!
   të garantoj që ky kujton se gjithçka e ka në dorë!!ka strategjinë dhe taktikën!!
   ditët e para e zuri lemerija dhe i mbushi brekët,filloi me kokë të ulur dhe me pagjumësi të “jahstëzakonshme”deri sa harroi data e vënde!!
   sot e pa që nuk pati aq viktima sa kishte menduar në atë panikun e parë!?tashti fillon me tallkarje!!
   si e thua dhe ti,fjalët e fyçkës të zgjedhur nga dobiçi ynë i madh,nuk janë të sajat!ajo debilja ka përsëritur ato që ka thënë ky dobiç!!
   sa për dorheqjen e këtij!?ti e di mirë gano,si e thua me ironi,nuk ka për ta dhënë as nesër kur të ndodhë katastrofa që po përpiqet të suvatohet sot!!
   as me 100 mijë ky nuk jep dorheqje!!ky sakrifikohet për popull!!

   Reply to this comment
 3. xxx December 2, 19:53

  Ky burre muti eshte bajga me e madhe e tranzicionit .

  Reply to this comment
 4. Maxhuni nga Terbuni December 2, 21:17

  ku nuk zuri termeti ca komentues te Dites qe e kane shpallur feste te shqupit 26 nendorin

  besomeni !!!

  jam me nje mendje me komentuesin “demo”

  .Vjen derri malokut nga zgeqet e ceremit apo arst-miliskajes tropojes te zere token forcerisht…ta ndertoje ne gjol..

  .dhe ti zere rrugen kryeminstrit qe e paska strehuar si turist ne hotel te rehatshem..dhe i kerkon cader te rri te ruaje shtepine !!

  pastaj te kerkoj nje uturak te beje cicin ne cader..

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 December 3, 13:12

   o tërbuni nga maxhuni
   si e thotë dhe filoeuropiani,faji është i qeverisë!!
   ti do të thuash”saliu”??
   kur flitet për qeveri flitet për qeveri dhe jo për njeri!!
   që të gjithë kanë pasur faj!si qeveritë dhe opozitat!!në çdo kohë!!
   po ja lëm fajin saliut!!ai nuk ndaloi shpërnguljen e rregullt,nuk e vuri në binarë,nuk zbatoi ligjet që ishin as nuk i çverësoi!!
   po themi ai e bëri me qëllim që të kishte “ushtarët”afër!!e bëri për të pasur vota sa më shumë,POR në të njëjtën kohë opozita e saliut nuk tha asnjë fjalë kundër!!ajo për të njëjtat qëllime nuk foli!ajo mendonte se po të fliste do të humbte teren tek përkrahësit e saj që kishin,që bënin të njëjtën gjë si ata të saliut!!
   ndërrim qeverish dhe i njëjti problem të njëjtat leverdi dhe në fund kemi këtë batërdi!!
   KU QEVERIA NUK KA ASNJË FAJ!!
   komplet faji i qeverisë për mos zbatimin e ligjit,komplet faji i qeverisë për këtë perversitet,të të parit të saj,që po tregon!!

   Reply to this comment
 5. Tori December 2, 23:53

  Po ti bashke me Demon nga mutin keni ardhe?Apo ju ju ka prure Enveri dhe ju duket vetja veneli!Mjmuna qe i rendoni ksaj toke.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim