Hoteli në Kosta Rika që duhet të shihni patjetër

June 26, 2016 15:50

Hoteli në Kosta Rika që duhet të shihni patjetër

Kosta Rika është një shtet i vogël në Amerikën Jugore, dy të tretat e së cilës janë të mbuluara me pyje.

Natyra është aq e bukur sa që do donit të largoheshit nga qytetet e zhurmshme për të qëndruar në këtë vend gjithmonë.

Kjo ishte ajo që Erica dhe Matt Hogan bënë- në zemrën e pyjeve ata ndërtuan një vendbanim të përbërë nga pemë të vërteta. Hoteli quhet Finca Bellavita dhe është i aksesueshëm për të gjithë.

Erica dhe Matt blenë 600 akër tokë pemët e së cilës do të priteshin së shpejti. Ata arritën ta shpëtonin pyllin pa prekur asnjë pemë apo bimë, madje shtëpitë në pemë janë ndërtuar duke mos i dëmtuar ato.

Çdo shtëpi ka dhomën e vet të gjumit me materiale ekologjike me hapësirë të mjaftueshme. Shihni fotot:

9712003082_d503b92000_b7567854974_07ef95e55b_b2709055-7570540490_6f3dfab87d_b-1000-146688570314795238207_721a75a513_b14981651372_00064a2452_b14305486330_269af17a40_b7482676028_a60a09d39a_b14980713345_9b32837eb4_b14794038319_1b72e249fc_b14794041939_607e3895a6_b9711998984_aebbaef74d_b14958160566_3525504d6e_b

June 26, 2016 15:50
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*