Hoxha i Tiranës kapet duke pirë birrë

May 19, 2015 16:31

Hoxha i Tiranës kapet duke pirë birrë

Hoxha i Tiranës Ahmed Kalaja është fotografuar në një restorant duke konsumuar një birrë dhe fotoja e tij ka bërë xhiron e uebit pasi u publikua nga klan Kosova.

Por hoxha është përgjigjur duke thënë se ishte një birrë pa alkool. Ai ka bërë edhe një sqarim për Klan Kosovën.

Reagimi i plotë i Hoxhë Ahmed Kalasë:

“Faleminderit për vigjilencën”

Ndoshta birrat hallall nuk kanë arritur akoma në Kosovë.

Me sa duket, s’bëhet fjalë që të kenë arritur aty Verërat pa alkool, apo Shampanjat pa alkool, ndërsa në Shqipëri qarkullojnë lirshëm si në çdo vend të Evropës apo në shumë vende islame.

Pijet nuk bëhen haram për shkak të emrit, por për shkak të përmbajtjes: Zoti e quan pijen e xhenetit verë, me të njëjtin emër që quhet vera me alkool në këtë botë e nuk e quajti atë lëng rrushi, po verë pa alkool.

Falënderoj TV Klan Kosovën për reklamën që i ka bërë restorantit hallall Ejsel në Tiranë.

Birra dhe verërat pa alkool frekuentohen në këtë lokal.

Si duket, në Kosovë nuk janë përhapura, ndaj stafit të TV Klan Kosova kur të vijë në Tiranë i mirëpres në këtë lokal për t’i qerasur me birrë pa alkool”.

May 19, 2015 16:31
Komento

13 Komente

 1. PUNE TE MBAR . May 19, 18:18

  Kur e mendon siç thot Çani , sa te drejte paska pase Enveri .

  Reply to this comment
 2. Mollosi May 19, 18:51

  Po uthullen ky hoxhe a thua e perdore ? Apo ndoshta paska edhe uthull qe eshte hallall.

  Reply to this comment
 3. Arben May 19, 19:01

  PO KA BIRRA PA ALKOL, CFARE KA KETU PER TU BERE PROBLEM.

  Reply to this comment
 4. Mark uk May 19, 19:06

  Tani kur te fillojn te hane ede derrin.

  Reply to this comment
 5. tomorri May 19, 19:26

  po cfar hoxhe eshte ky .ky eshte bandit na cuan 500 vite mrapa mbizotron injoranca ne sojin e tyre mjer ky komb

  Reply to this comment
 6. Ajaxs May 19, 19:41

  Pijet jane per njerezit ; Nuk ka rendesi besimi fetar. I befte mirre birra hoxhes, keshtu duhet te pijne nga pak te gjithe.

  Reply to this comment
 7. KOZi May 19, 20:07

  E kuptoni sa simpatike jini nganjehere . Si desheroni juve qe shqiptaret muslimane te mos pijne alkool,te mos hajne mish derri,grate ti mbulojne ? Jo cuna shqiptarve muslimane ne shumice te shumices i pelqen alkooli ,mishi i derrit dhe femrave plazhi me bikini. juve tjerve po nuk ju pelqeu hapni krahun. tung

  Reply to this comment
 8. Ben May 20, 09:57

  Kur smerrni vesh mos gjykoni te tjeret kot.ka birre pa alkool.Ca ka ketu per tu cuditur dhe per tu marre me thashethem?Apo duhet te nxirrni mesim nga shprehja :”Kerkohet nje shqiptar qe te shohe punen e vet!!”. Punoni njerez punoni dhe permbahuni gjithmone te vertetes se nje dite jepni llogari dhe per gjerat qe ju duken te vogla dhe llogaria eshte e madhe para Zotit!Allahu i faltë ata qe e kane nga padituria!

  Reply to this comment
 9. xhateli May 20, 13:19

  Mirw e kini, se edhe Zoti na bwka si organizatat e partisw: “Raport pwr dhenie llogari e zgjedhje”.
  Do japw llogari para zotit se ka pirw birrw thoni dhe pastaj… Do tw fillojw dhuna? A nuk po denohen deputetet tanw se kanw pwrdorur dhunwn nw parlament? Edhe andej nga zoti, dhunw paska?
  Mos wshtw ngjitur edhe ISIS-i atje lart?. Estakfurullah, u pwrmbyys dynjaja, thonw andej nga Kavaja, ku hoxhallarwt, dikur sa zbrisnin nga minareja, kalonin sokakut dhe futeshin e pinin raki te bufeja e Zakut… Edhe ky hoxha i sotwm paska bwrw autogol, duke njomur fytin me birrw pa alkohol…. Aferim. Ku ka msue ky? Nw Kuvajt apo nw Dubajw, qw ka pwrfunduara si ata hoxhallarwt e dikurshwm nw Kavajw??!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*