Hoxholli: Nëse fetë do të heqin dorë, të ikurit nga Shqipëria do jenë me mijëra

January 9, 2018 21:01

Hoxholli: Nëse fetë do të heqin dorë, të ikurit nga Shqipëria do jenë me mijëra

Aktivisti i shoqërisë civile, Ilir Hoxholli i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, thotë se komuniteteve fetare nuk mund t’u kërkohet më shumë se sa ç’mund të mbajnë, ndërsa shton se nëse sot komunitetet fetare heqin dorë nga ndihma e tyre ndaj njerëzit, numri i të ikurve do të shtohej me mijëra.

“Mendo sikur në një moment që komunitetet fetare të heqin dorë nga ndihma në një moment. Të garantoj se mijëra e mijëra do të ikin nga Shqipëria. Këta e kanë bërë punën e vet. Në qasjet fetare është qasja e modelit të mirë. Profetët i kanë ftuar njerëzit në Zot, nuk i thirrën kurrë kundër shtetit”, tha Hoxholli.

January 9, 2018 21:01
Komento

1 Koment

 1. anticensurë25642654 January 10, 07:29

  uauu
  “Profetët i kanë ftuar njerëzit në Zot, nuk i thirrën kurrë kundër shtetit”
  këtë nivel kanë të tërë “Aktivisti i shoqërisë civile”??
  ky duket sikur të jetë një perdikues që kërkon të shtojë grigjën e tij,dhe aspak një aktivist i vërtet civil,shoqëror!!akoma nuk e di ky halldup se profetët kanë vdekur më shumë se 1000 vjet më parë??harron se pasardhësit e tyre,pra interpretuesit e fjalës së profetëve kanë luftuar me armë në dorë kundër shtetit,shteteve??aktivist shoqëror(civil)me njohuri të tredhura në kokë!!
  “sikur në një moment që komunitetet fetare të heqin dorë nga ndihma në një moment.”ç’lloj ndihme??ajo shpirtërore apo ekonomike??
  më mirë të mos kesh “aktivistë civil”të tillë!ndoshta njerzit do të ishin më të qartë në kokë!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim