Humbet Reali, Barcelona 9 pikë larg nga madrilenët

February 17, 2019 17:33

Humbet Reali, Barcelona 9 pikë larg nga madrilenët

Reali i Madrid ka bërë ndoshta hapin më fatal në këtë sezon të kampionatit spanjoll. Madrilenët humbën në fushën e tyre 2-1 me Girona, që është një skuadër e krahinës së Cataluna. Miqtë kishin që prej fillimit të Dhjetorit të shkuar pa fitore në kampionat.

Casemiro shënoi fillimisht për Realin. Girona nuk u dorëzua dhe në minutën e 65′ fitoi një 11 metërsh pas prekjes së topit me dorë nga Ramos. Dhjetë inuta më pas erdhi edhe goli i fitores për skuadrën mike.

Kapiteni Ramos në fund të takimit u ndëshkua me të kuq. Madrilenet e shohin veten në vendin e tretë të renditjes, 9 pikë pas Barcelonës që fitoi me Valladolid. Messi fitoi një 11-metërsh që po vetë e ktheu në gol.

v.l/ Dita

February 17, 2019 17:33
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim