Humbja e PD-së në këto zgjedhje është dramatike, rezultati më i keq që prej themelimit

June 26, 2015 10:20

Humbja e PD-së në këto zgjedhje është dramatike, rezultati më i keq që prej themelimit

Humbja e Partisë Demokratike në këto zgjedhje është tashmë dramatike.

Ajo ka marrë rezultatin më të keq në gjithë historinë e saj.

BIRN shkruan se PD ka arritur të marrë vetëm 20% të votave.

“Partia Demokratike, partia më e madhe e opozitës, fitoi vetëm 20 përqind të votave, rezultati më i ulët që kur është themeluar.

Partitë në pushtet zakonisht i kanë fituar në të shkuarën zgjedhjet vendore, duke përdorur aftësinë e tyre për të mobilizuar njerëz dhe resurse.

Megjithatë, fitorja e koalicionit qeverisës këtë herë ishte më e madhe se zakonisht”, thotë BIRN.

Dhe të mendosh që Basha pas përfundimit të zgjehdjeve, tha se këto zgjedhje ishin një ringritje për PD-në.

June 26, 2015 10:20
Komento

15 Komente

 1. kujtesa June 26, 10:53

  Keshtu le te ringrihet PD,humbje pas humbje!
  Sa me shume humbje,aq me shume ringritje!

  Reply to this comment
  • KOSTANDIN June 26, 11:26

   PD e katandisur si mos me keq. PD qe po vazhdoi me kete praktike nuk do ngrihet kurre, duhet me patjeter te ndryshoje kurs. Edhe ne keto zgjedhje rezultati per Partine Demokratike ishte katastrofal. Kjo deshmon se menyra e te berit opozite e PD-se nuk ka qene e duhra. Ne PD duhet urgjentisht nje analize e thelle.

   Reply to this comment
 2. As Poet, As Analist June 26, 11:10

  Me një trup ‘të ri’,
  dhe kokë te vjetër,
  këtë rezultat,
  do kishte patjetër!

  Dhe më fanatikët,
  e kishin kuptuar,
  pd në këto zgjedhje,
  do dilte dërrmuar.!

  Do dilte e shkoqur,
  ashtu si dhe doli,
  mbi trupin e ri,
  mban kokë Vicidoli!

  Mban kokën e vjetër,
  super të urryer,
  të mbushur me krime,
  me gjak të përlyer!

  Koka e Vicidolit,
  nuk është kokë njeriu,
  nuk është koke derri,
  as kokë ariu !!

  Për këtë jam i sigurt,
  dhe e them me bindje,
  një specie e tillë,
  nuk gjendet ne lindje!

  Nuk gjendet në lindje,
  as ne perendim,
  nuk eshte ne savanat,
  e luanit trim!!

  Nuk gjendet në male,
  nuk gjendet në pyje,
  nuk gjendet mbi tokë,
  as banon mbi yje !!…

  Ka një vend ku rri,
  ku qelb gjithe dynjanë,
  gjendet anës perroit
  Te SHQUP-i ne lanë!

  Kjo specie hibride
  me strofull në lane
  ësht gjysëm lugat
  dhe gjysëm shejtan!

  Eshtë mender Saliu
  qoftëlargu plak
  të gjithë shqipëtarëve
  u ka hyrë në hak!!

  Kjo kokë e vjetër,
  do zhdukur nga lana,
  shpëtojnë shqipëtarët,
  shpëton dhe Tirana!

  Fillon përtëritja,
  nga A-ja te ZH-ja,
  shpëton Shqipëria,
  shpëton dhe pd-ja!

  Reply to this comment
  • i ri June 26, 16:51

   Nje poezi mjeshtetoree z.AS ANALIST,E ASPOET,,qe i ka vene piken siper ise.Por edhe me keq se kaq eshte se vazhduesi i “mesise” ,ky i riu lulushi pra tjeter gje tha ne fillim,pastaj tha fituam,e se fundi gjti gozhde agje ne Bruksel ku te vere xhaketen e qelbur te humbjes se zgjedhjeve,te lerose e te turperoje Shqiperine tani kur afrojne ditet per hapjen e negociatave per antarsim.Mashtrimet e pista qe po ben atje tregojne se kjo parti ,eshte bere regresive ,parti e anti vlerave.Kerkojne dekriminalizim e kandidojne nje te denuar nga gjykata (Mziun),kandidojne nje trafikant mielli te prishur ne Vore etj.Duan pastrimin e politikes e mbajne lidhje te hapura me trafikantet e droges,pse nuk kerkojne delazaratizimin e p.d. e,,?Mbrojne hapur hajdutet e gjykatave e te K.L.D. nuk distancohen nga krimi e korrupsioni per keto ,akuzojne te tjeret.Pastaj ankohen se opoziten po e sulmone mazhoranca,,,!!
   SHKURT KJO PARTI ESHTE NEN EFEKTIN E DROGES ,DHE NEN VARTESINE E NJE TE CMENDURI QE QUHET SALI.Urojme qe demokratet e ndershem te rithemelojne nje parti te re te jete demokratike ne sherbim te vendit,se kjo e sotmja ka mbaruar,,!

   Reply to this comment
 3. perkthyesi June 26, 15:27

  E cuditeshme ky lloj reagimi mbi humbjen katastrofike te PD! Tani mund te themme bindje te plote se Luli me Lulet e tjere me te medhenj dhe me te vegjel, jane krejtesisht te droguar nga hashashi i Lazaratit!

  Reply to this comment
 4. sopiqoti June 26, 16:09

  Me ato qe deklaron Lulzim Basha do ta groposi edhe me thelle Pd-n.Te besh analizen e humbjes mbi bazen e asj pak ” ngritje” don te thote ta thellosh edfhe me shume humbjenNuk mund te presim nje analize te thelle dhe masa efikase per te dale nga kjo gjendje ne rast se Lulzim Basha,ne radhe te pare ai,nuk e ngarkon me pergheghesi veten per ato deklarata se”..do te korrim nje fitore plebicitare..”per ato angazhime ireale me te cilat u drejtohej votuesve.Ska faj,ate nivel pjekurie politike ka.

  Reply to this comment
 5. lato June 26, 16:22

  Me habit meraku qe kane ca komentues per ringritjen e PD.Cfare doni ju,nuk u ngopet me kete lubi,kete kafshe vucidoli,qe ju verviti banditet dhe maloket,ju grabiti pronat dhe vendet e punes?Kjo parti duhet te zhduket njehere e mire nga harta politike e shqiperise.

  Reply to this comment
 6. mesila June 26, 16:42

  prej kohesh ka ngelur vetem llumi te kjo parti leshi,si ka ngel me leng,shum shpejt do thahet dhe do behet pluhur qe do ta marri era dhe qe kokrrizat e llumit do ti ngjisi diku,normal, po te pakten ajo ngjyra blu dhe ato dy gishtat pa kuptim , nuk do ti shofim me

  Reply to this comment
 7. riti June 26, 17:05

  Fitorja eshte exelente ,madheshtore , inspiruse per te ardhmen,

  Reply to this comment
 8. METEH June 26, 17:19

  PD humbi por LUL-SALIU nuk duan ta kuptojne,fatkeqesi per ta.Dhe Luli me vrap ne Bruksel per tu qar si KALAMA.Harroi Lul-Saliu se çfar ben ne 1996,2009,2011.Rastet qe permend )SBE-ODHIR i perkasi vet PD,pasi ajo eshte mesuar me manipulime e vjedhje votash.Ec e jaket e Lulit jan justifikim per te mos dhene doreheqjen si kryetar i PD.Po nuk e beri..PD do katandiset si keshilltaret e nje komune.

  Reply to this comment
 9. Zoro June 26, 21:08

  Po te rrishe gjithe diten para pasqyres duke rrugulluar floket dhe buzqeshjen normal qe do humbi partia.
  Jep dorheqjen lale se do marresh me qafe PD perfundimisht, apo do vazhdosh nen shembullin e babes bej dhe ti 25 vjet ne krye te PD deri sa te kapin per zhelesh ata gabelet e Elbasanit.

  Reply to this comment
 10. Murlani June 26, 21:18

  Shkodra u vet rrallit me humbesin e madh ne kto zgjedhje , megjithse shumica prisnin ndryshimin u perserit mashtrimi me shum se asnjehere tjeter sipas parimit nuk ka rendesi votimi por numrimi i votave , turp qe do rendoje mbi qytetaret e ndershem qe votuan por nuk fituan , fitoj hajnia e mashtrimi .

  Reply to this comment
 11. fteri June 27, 07:16

  *****I humte koka Saliut dhe Lulit ,ateher populli do te jete I qete e I lumtur .~~~~~~~~~~#

  Reply to this comment
 12. Ajaxs June 27, 10:58

  Blerja e votes eshte baras me vjedhje. Keto zgjedhje jane te pa pranushme, se votat u blene. Keshtu me vjedhje nuk hyne ne Evrope, prandaj behuni grusht rreth Ilir metes dhe Rames per te perballuar veshtiresit qe ju presin para Evropes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim