Hyjnë sot në qarkullim kartëmonedhat e reja 200 dhe 5000 lekëshe

September 30, 2019 10:59

Hyjnë sot në qarkullim kartëmonedhat e reja 200 dhe 5000 lekëshe

Sot del në qarkullim seria e re e kartëmonedhave 200 dhe 5000 Lekë, ndërkohë që edhe monedhat e vjetra do të vijojnë të mbeten në qarkullim për tu tërhequr nga Banka e Shqipërisë gradualisht kur janë të dëmtuara dhe të papërdorshme.

Banka e Shqipërisë njofton prerjet e reja të kartëmonedhave janë pjesë e serisë, 500, 1000, 2000 lekë. Kartëmonedhat kanë një prerje të ndryshme, ndërkohë që figurat historike të vendosura në to janë të njejtat.

o.j/dita

September 30, 2019 10:59
Komento

1 Koment

  1. Metalik 200 September 30, 16:19

    Kryeni prodhim të 200 lekut në METAL. Sepse Nuk bëhet change dhe perdoret shume NE pazar dhe sherbim urban.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim