I bezdis ngjyra e Nëntorit…

July 8, 2014 14:16

I bezdis ngjyra e Nëntorit…

SMS në DITA

Në 0689073730

 

Sot po bëjmë pjesën e dytë

Mirëmëngjes e dashur Ditë

Për ato që mllefe kanë

Lindi edhe kjo replikë.

 

“Mbretit” çfarë do t’i themi?

Që e shiti Shqipërinë?

Boshatisi dhe thesarin

Iku mori arratinë.

 

Duan t’u themi heronj

Zogu dhe Sali kusari

Dy herë ktheu Shqipërinë

Në një lagje Kandahari

 

Historinë s’e bëni dot

As ti e as hajduti plak

E shkatërruat krejt moralin

Krimin kishit si ortak

 

Ju bezdis ngjyr’e Nëntorit

Se iështë ngjyr’e sërës time

Juve doni 4 Shkurtin

Se ju keni lind’ për krime

 

Ne presim 70-vjetorin

Atë ditën madhështore

Le të vjellin vrer Salushët

se ngelën pa portofole.

 

Nder e respekt! Nga Kapo Labi, Tërbaç, Vlorë.

 

July 8, 2014 14:16
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*