I burgosuri arratiset nga Gjykata e Vlorës sapo mori vesh dënimin

May 23, 2018 11:03

I burgosuri arratiset nga Gjykata e Vlorës sapo mori vesh dënimin

 

Mikel Kasa i arrestuar në burgun e Vlorës për rrëmbim, është arratisur këtë të mërkurë.

Ai ka mundur t’u ikë forcave të policisë të cilat po bënin shoqërimin e tij nga Gjykata e Vlorës ku kishte dalë për t’u njohur me masën e sigurisë.

Kasa i ka shpëtuar policisë sapo gjykatësi ka komunikuar dënimin ndaj tij me 3.4 vite burg.

Pasi ka marrë vendimin e dhënë nga gjykata në sallën e Gjyqit, Mikel Kasaj ka kërcyer mbi tavolinën e të pandehurit, duke u larguar nga dera e gjyqtarit dhe jo dera kryesore e sallës.

l.h/ dita

May 23, 2018 11:03
Komento

2 Komente

 1. fteri May 23, 11:54

  është prapskena më e poshtër në vazhdën e krimeve të organizuara nga drejtësia shqiptare. Gjykata jep vendim,i shkel syrin të dënuarit Mikel Kasës ,që do të thotë largou ,ky arratiset diku jashtë shtetit dhe punon me emr tjetër i lirë ,policia bënë sikur u iku nga duart ,pas disa kohësh ose vitesh vazhdon çeshtja në apel ,aty paguhen para ose jepet ndonjë aministi dhe ai vjen i lirë si hero !

  Reply to this comment
 2. fteri May 23, 11:57

  është prapskena më e poshtër në vazhdën e krimeve të organizuara nga drejtësia shqiptare. Gjykata jep vendim,i shkel syrin të dënuarit Mikel Kasës ,që do të thotë largou ,ky arratiset diku jashtë shtetit dhe punon me emr tjetër i lirë ,policia bënë sikur u iku nga duart ,pas disa kohësh ose vitesh vazhdon çeshtja në apel ,aty paguhen para ose jepet ndonjë aministi dhe ai vjen i lirë si hero !

  Gjykata jep vendimin ,përse nuk i vihen hekurat direkt në sallë ,por lihet i lirë në koridor ?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*