I dënuar 20 vjet për vrasje, ekstradohet nga Greqia 33-vjeçari

September 12, 2015 09:14

I dënuar 20 vjet për vrasje, ekstradohet nga Greqia 33-vjeçari

Është ekstraduar nga Greqia një 33-vjeçar i dënuar me 20 vjet burg për vrasje me paramendim dhe armëmbajtje pa leje.

Sipas burimeve zyrtare Rezart Kalemi është arrestuar në Athinë.

Më 21 prill të 2009 Kalemi së bashku me familjarë të tij kanë qëlluar me automatik drejt shtëpisë së familjes Mete, pas një konflikti që kanë pasur.

Për pasojë mbetën të plagosur B. Zh. dhe E. N., pasagjerë të autobuzit që po kalonte në momentin e ngjarjes.

September 12, 2015 09:14
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim