I derdhet kafja, gjesti i rrallë i kryeministrit holandez (Video)

June 5, 2018 17:18

I derdhet kafja, gjesti i rrallë i kryeministrit holandez (Video)

 

Në tetor të vitit 2017, kryeministri holandez Mark Rutte u bë një legjendë e gjallë, teksa ai udhëtoi me biçikletë drejt pallatit mbretëror për të takuar mbretin Willem-Alexander të Holandës.

Por Rutte ka rrëmbyer sërish vëmendjen e publikut dhe mediave, pasi teksa hynte në selinë e Parlamentit, iu derdh kupa e tij me kafe dhe ai nuk hezitoi të merrte fshesën dhe ta pastronte vetë katrahurën që u bë.

a.s/dita

June 5, 2018 17:18
Komento

4 Komente

 1. DRENICA E KUQE June 5, 19:40

  Ketu nuk ka asgje per t’u habitur! Puna dhe vetedija i ka bere te tille. Madje, te keqen qe ben vete, vete edhe duhet ta ndreqesh. Ky gjest njerezor tregon se Kryeministri holandez nuk eshte si kryeministrat tane, qe (taneve), hunda me ju ra n’toke – nuk kthehen me e marre!…
  Ky gjest tregon se puna dhe thjeshtesia jane ato qe e fisnikerojne njeriun. Tanet po kujtojne se do t’i fisnikeroje pasuria nga hajnia!

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 2. s'kam ç'bej June 5, 22:47

  çfare eshte hajnia se me duke fjale e huaj?

  Reply to this comment
 3. Alba June 6, 01:07

  Kur e bo Veliaj quhet show, kur e bojne keta racistat qe jane ndertu me gjakun e kolonive quhet i perparuar. Te gjitha pastrueste te huaja i kishte s’kishte hollandeze, e pastaj i shajne te hujt pse vijne i pastrojne shtepine.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*