“I erdhi fundi Turqisë”. Ekzaltimi i shtypit grek me krizën turke

August 29, 2018 09:06

“I erdhi fundi Turqisë”. Ekzaltimi i shtypit grek me krizën turke

Kriza e lirës dhe përplasja mes Turqisë dhe SHBA është këto ditë një nga temat e preferuara të medias greke.

Përgjithësisht ato po sillen ngjashëm me mediat turke gjatë krizës ekonomike greke.

Disa nga titujt dhe qëndrimet shprehin një lloj egzaltimi dhe ndjesie revanshi – raporton Dita.

Në këtë foto, titulli kryesor i kësaj gazete greke është: “Erdhi fundi i Turqisë”.

Athina dhe Ankaraja njihen për përplasjet e vazhdueshme diplomatike dhe deklaratat kontroverse.

k.a. / dita

 

August 29, 2018 09:06
Komento

5 Komente

 1. Veterani August 29, 09:56

  turqia ka liren e saj sovrane ,
  prandaj nuk munde te ndodhe ASGJE .

  Reply to this comment
 2. Janullatos arxidoglyftis August 29, 10:06

  Hahahahaa sa qesharake qe jane greket. Shtepine ne flake e perpiqen te qeshin me tymin e oxhakut te gjitonit …..
  Me ke ? Me ekonomine e Turqise qe eshte 4 here me e madhe se e Gerqise !

  Reply to this comment
 3. Arben August 29, 11:24

  Nje frymemarrje e lehte, perpara galopit te ri.

  Reply to this comment
 4. katarakti August 29, 12:56

  Greqia te shohe veten. Se ka 320 miliarde euro borxh. Qe nuk i lan dot kurre. Personalisht nuk me behet vone fare as edhe per Turqine, edhe sikur te bjerre ne fund te pusit.

  Reply to this comment
 5. MH August 29, 13:23

  Le ti shkoje tyme si njerit dhe tjetrit shtet.Por mos harroni shtrirjen e dores qe ia bani Kina para pak diteve,ne javen qe e lame pas.
  Perkeqesimi ekonomik i mosmireqenise shkakton cekuilibrim edhe tek ato qe nuk kane lidhje aspak me keto shtete.Nese nuk kuptoni emogracioni qe vjen nga Azia e vogel,mesme.Qe po turbullon Europen.Atehere cfare doni te kuptoni.
  Sic poduken punet.
  Shtetet e fuqishme per te kenaq interresat e veta crregullojne bilancet e mirejetesave te popujve te tjere.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*