I “Ftuar Nderi” në Kolegjin e NATO-s, Meta: Shqipëria mbështet zgjerimin e Aleancës

April 15, 2019 18:05

I “Ftuar Nderi” në Kolegjin e NATO-s, Meta: Shqipëria mbështet zgjerimin e Aleancës

Në kuadër të 10-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi një vizitë si i “Ftuar i Nderi” në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, në Romë.

Meta mbajti fjalën përpara një audience të veçantë me ekspertë të shquar të mbrojtjes, të sigurisë dhe përfaqësues ushtarakë të vendeve anëtare të NATO-s në Romë.

Ndër të tjera ai theksoi se Shqipëria është e gatshme të marrë të gjitha përgjegjësitë që i kërkohen për t’i shërbyer paqes, stabilitetit dhe sigurisë së rajonit tonë.

Shqipëria është e gatshme të marrë të gjitha përgjegjësitë që i kërkohen, veçanërisht në përmbushjen e rolit të saj të pazëvendësueshëm si faktor stabiliteti në rajon, si promotore e palodhur e bashkëpunimit dhe integrimit rajonal, si mbështetëse e vendosur e politikës së ‘Dyerve të Hapura’ të NATO-s dhe si partnere strategjike e Aleancës përmes një politike të jashtme koherente dhe të besueshme“, tha Meta.

Më tej Meta shtoi se Shqipëria mbështet zgjerimin e Aleancës së NATO-s me vendet e tjera të rajoni.

v.l/ Dita

April 15, 2019 18:05
Komento

2 Komente

 1. Hajduti me bllok me ne dore, President i Shqiperise. April 15, 18:33

  Edhe NATO e ka ulur nivelin e saj, pret dhe percjell nje kokerr hajduti me bllok ne dore, nje destabilizues i situates ne Shqiperi, qe ka leshuar kurven e shtepise Moniken ne mbrojtje te skenarit RUS, te Putin Putanes.
  I “Ftuar Nderi” nje person qe pasi pushkatohen dhe plagosen qytetaret e tij ne Bulevard ne proteste pe vjedhjet me bllok qe bente ky kokekatror, i talli, i neperkembi dhe i quajti “KOKEPALRE”

  Reply to this comment
 2. I ftuar NDERI NE KOLEGJIN E NATO-s nji kryemafioze e sharlatan politike nji hajdut ordiner e nji fshatare i peshtire ?! April 15, 21:09

  aHa kuptova .

  Tani dihet se ku ka perfunduar Floriri i Thesarit te shtetiot shqipkar

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*