I gjithë qyteti në zi nga një vdekje tronditëse, Rama anulon vizitën në Delvinë

August 10, 2020 23:31

I gjithë qyteti në zi nga një vdekje tronditëse, Rama anulon vizitën në Delvinë

Kryeministri Rama anuloi një vizitë të tij në Delvinë këtë të hënë, një rast i paprecedent në turet e tij të brendshme, pas qyteti jugor po jeton këto orë tronditjen e vdekjes së 13-vjeçari, cili u konstatua i pajetë mëngjesin e së dielës, pasi zemra i kishte pushuar duke fjetur.

Pos këtij fakti, kryebashkiakja e Delvinës, Majlinda Qilimi, është tezja e të miturit të ndjerë. Kjo rrethanë ka bërë që shefi i qeverisë të anulojë vizitën e tij në qytetin 16 km larg Sarandës, ku do ishte për përfundimin e ujësjellësit të tij.

Ndërkohë,  nga kjo zonë, Rama postoi nisjen e punës për hapjen e tunelit të Skarficës në segmentin Kardhiq-Delvinë, që është njëherësh tuneli i turizmit në jug të vendit.

Tuneli i përket një aksi që eliminon kalimin nga Gjirokastra  e nga Qafa e Muzinës në drejtim të Sarandës, duke e bërë kohën e shkuarjes nga Tirana në Sarandë  në tre orë, nga katër që është aktualisht.

 

e.k/dita

August 10, 2020 23:31
Komento

10 Komente

 1. Dhimbia e madhe popull. August 10, 23:41

  Me zotin nuk matesh.U prifte ai femije si ENGJELL!
  Ngushellime familes. Falemkinderit kryeministrit shprehur dhimbien..
  Dhimbia e madhe POPULL! D.

  Reply to this comment
  • ? August 11, 01:35

   Gjalle qeke o kaka 84 vjecare?

   Reply to this comment
   • fteri August 11, 15:07

    Pikëkrriçe -?….ha kakën e profesorit se mund të shëroi nga do bëhesh më i zgjuar.Do ta shtyp kokën që të bllokohet helmi brenda.Turp të keshë për moshën .

    Reply to this comment
    • ? August 11, 18:08

     O fteri kallogjeri, o idiot i certifikuar, o koqe gomari, o rrote hajdari, ka kake edhe per ty, me fal qe te harrova kesaj rradhe. Po do te ma shtypesh koken e carit te lutem beje me kujdes, avash dhe me vemendje derisa te shofesh nje leng te bardhe te dali me vrrull, se nuk dua te ma lendosh. Po deshe ma merr edhe ne goje po me perpara hiq protezat dhe laj gojen. Hajt beji te fala te gjitha piçkave qe ke ne shtepi, po te ka mbetur ndonje se ti vjen ere te qelbet.

     Reply to this comment
  • Maloku August 11, 06:00

   Thuhet në këtë shkrim se nga Tirana në Sarandë koha shkuarjes, mesaduket i referohet një mjeti motorrik po pa e përcaktuar çfarë mjeti, sepse jo të gjithë mjetet lëvizin me të njëjtën shpejtësi, është aktualisht 4 orë. Hapja e tunelit e redukton kohën e shkuarjes në 3 orë. Ka nevojë për një sqarim në këtë artikull. Për 4 orë sot dhe 3 orë ” nesër ” mund ta bëjë vetëm eskorta e shokut Edvin që i paraprijnë automjetet e policisë rrugore dhe që detyrojnë gjithë mjetet e tjera të hapin krahun duke ndaluar dhe gjithashtu pa respektuar asnjë sinjalistikë rrugore ku shpejtësia kufizohet me 60, 50,dhe 40 km /orë. Nëse respektohet sinjalistika që rregullon shpejtësinë në rrugë sot distanca Tiranë – Sarandë me një autoveturë familjare përshkruhet për 5 orë e 30 min. “Pilotat” e bëjnë për 4 orë.

   Reply to this comment
 2. Horge Sticiozi August 11, 00:02

  Po qyteti çne në zi? Mos ka dalë Delvina pozitiv me tamponin, dhe s’dimë gjë?

  Reply to this comment
 3. Lili August 11, 05:07

  Ky njeri sjell ters ka te shkoje!

  Reply to this comment
 4. Arben August 11, 06:27

  Me drogë apo pa drogë, ky Erdoga??!!

  Reply to this comment
 5. Titvasil shkollëshumi August 11, 07:21

  O Horgeziu, gjete kohë për të bërë humor o malukat?

  Reply to this comment
 6. Aliu nga Selenic August 13, 18:59

  Ngushellime per humbjen e jetes te ketij te riu ne menyre te papritur.
  Me vjen keqe qe edhe ne keto situat kaqe te renda te gjendej fjale kaqe te pa vlera.!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim