I gjobiti FIFA, shqiptarët grumbullojnë 12 mijë dollarë për Xhakën e Shaqirin

June 26, 2018 10:57

I gjobiti FIFA, shqiptarët grumbullojnë 12 mijë dollarë për Xhakën e Shaqirin

 

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri u gjobitën me nga 10 mijë franga zvicerane për festimin e golave respektivë ndaj Serbisë me simbolin e shqiponjës.

Me 5 mijë franga u ndëshkua edhe kapiteni i Zvicrës, Stephan Lichtsteiner, për të njëjtin festim.

Në internet ka lindur një nismë për të mbledhur paratë e gjobës së FIFA-s për të 3 futbollistët.

Në llogarinë e hapur në “gofundsme”, vetëm në 14 orë donatorët, shumica e të cilëve janë shqiptarë, kanë arritur të grumbullojnë gati 12 mijë dollarë.

a.s/dita

June 26, 2018 10:57
Komento

1 Koment

  1. Nje shqiptar June 26, 11:17

    Gjobat per senjen e Shqiponjes nuk duhen paguar. Duhet paguar nje avokat qe te denoncoje FIFA ne gjykaten internazionale per GJENOCID ndaj shenjave te besimit dhe shkeljen e te drejtave te njeriut.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*