“I hiqje kallot e këmbëve Enverit, merru me djalin që vrau fëmijë”

April 8, 2019 14:47

“I hiqje kallot e këmbëve Enverit, merru me djalin që vrau fëmijë”

Këngëtarja Rezarta Shkurta (në foto) ka reaguar ashpër ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha, pasi ky i fundit ka postuar një foto të bashkëshortit të saj Ermal Hoxha, duke e quajtur atë një narkotrafikant të lirë.

Në postimin e shpërndarë në Facebook, Berisha shkruante: ‘Për 20 kg kokainë bëri vetëm 3 vjet burg’.

Shkurta e revoltuar ka postuar një foto në ‘Instastory’ me një kundërpërgjigje:

“Mos u merr me nipin e atij që i ke hequr kallot e këmbëve, por merru me djalin tënd Zeni Berisha që vrau fëmijë në shpërthimin e Gërdecit, dhe s’bëri asnjë ditë burg’, shkruan ajo.

Pas kësaj ka reaguar Shkëlzen Berisha, sipas të cilit “radhën për të kënduar live në gjykatë tani e ka partnerja e tafikantit të drogës”

o.p. / dita

April 8, 2019 14:47
Komento

20 Komente

 1. mirel April 8, 15:04

  Cja ka dhjere mire ne goje intelektualeve qe merren akoma me kufomen e komunizmit ndersa me kufomat e Gerdecit nuk kane pune..viktima te democracise kuislinge

  Reply to this comment
 2. Mona April 8, 15:26

  Kjo nuk ishte ne bashkepunim me te shoqin per droge ?
  Donit kohen e enverit ju qi i fuste shtate pashe ne dhe me soje e sorollop Sala e denoi Nexhin per kafe prandaj kakaris keshtu kjo

  Reply to this comment
  • mirel April 8, 16:33

   Por meqenese Nexhmija u denua per kafet, cfare denimi meriton Salua per Gerdecin? Ler menjane shkaterrimin e shtetit dhe shitjen e paligjshme te armatimit. Ato jane krim me vete

   Reply to this comment
 3. MH April 8, 15:55

  E nderuera Rezarta Shkurta!
  Germe per germe qe thure fjalin e jashtzakonshme duhet paguar me florinje kaq bukur dhe me vend ia ke ngulur plehut te vicidolit me gjithe te birin.Kjo fare e ndyre trashigimtare nga Murredeti i Merturit te Pukes,vllazenia e vet e ka lecit prej vellaznijet te vete perjete te jetes per ti trete fara e saj qe vec ngatresa e shpifje kishin zanat e banin.Nga katolik me origjine jane kthye ne turkushak ne sherbim te Serbit.
  Ky soj plehut nuk ka pase breke ne bythe dhe e ka mbathe e veshe Gjyshi i burrit tand.I ka dhane burse me hanger e me pi fjetje e veshmbathje midis kryeqytetit qe nga kafshe te bahet njeri.
  Me ba me e shikue holle holle.Ky edhe ma shume se 10 shekuj nuk bahet njeri.Namik Hoti e ka cilesue jo vetem ma i pari ne gjithe shqiperinetue ja ka than direkt “Ti edhe per nja dhjet brezash nuk bahesh qytetar.Je aq arkaik ne sensin civilizues sa nuk ulesh prej kalit per pa te ra plumb ballit”
  Dalin nji e ta kundershtojne nese nuk qendrojne keto vlersime.

  Reply to this comment
 4. Popullore April 8, 16:25

  Rezarta, nuk ia vlen te merresh me kurrizon, atij ia shtron gungen vetem varri.

  Reply to this comment
 5. fteri April 8, 16:52

  Burrë MË palaço nuk nxjerr më ky truall se Sali Gërdallën ! .

  Reply to this comment
 6. fteri April 8, 16:53

  Burrë MË palaço e shpifës nuk nxjerr më ky truall se Sali Gërdallën ! .

  Reply to this comment
 7. Genti April 8, 16:56

  Kufomat e Gerdecit kerkojani CIA-as dhe Pentagonit, se ata e kishin kontraktuar Gerdecin dhe ja vune bumjen, qe te mos u dilnin te palarat se shkelen ligjin Amerikan ne eksportimin e municioneve Kineze. Sa per keto mbeturinat e tjera neokomuniste, nuk ja vlen te merresh sepse dihen se cfare jane, nga vijne, e ku shkojne.

  Reply to this comment
 8. Vjola April 8, 17:42

  Te lumte Rrezarta .

  Reply to this comment
 9. Rita April 8, 18:49

  Nuk ishin 20 kg. kokaine por nje laborator droge qe punoi muaj e vite e shumen e dine ata qe e bene e shiten aty ku munden se radaret fikeshin kur duhej anija ,aeroplani ,e komjonet te shperndanin drogen ne europe . ! A e din ti moj hipokrite se sa te rinj e te reja ka vrare kjo droge e laboratorit te yt shoq ?????? Ja ka kaluar dhe gjyshit diktator ne numer ?????

  Reply to this comment
  • Ndoc Rroku nga Patoku April 8, 19:05

   Po 99 kilogram dhe 613 kilogram koksine e paster te kujt !?
   Prisni se nuk keni pare e degjuar gje akoma !
   Kur je i dhjere mos e ngritur koken o Xen Gerdec, CHEZ… Beligradi

   Reply to this comment
 10. intelektuali April 8, 19:40

  ERMAL HOXHA PO TE ISHTE KAPUR NE GREQI DO TE KISHTE DENIM TE PAKTEN PER 30 VJET BURG

  por:

  Ai ishte emeruar si administrator i Laboratorit te Kokaines ne Xibrake nga Taluant Balla qe ishte pronari i vertete i laboratorit qe i kishte kallur daten gjermaneve te Merkelit dhe BE-se,

  CFARE MUND TE PRESESH NDRYSHE NGA EDVIN DROGA QE E KA PASUR BABANE E TIJ KRIMINEL TE ENVERIT, QE KA FIRMOSUR VARJEN NE LITAR TE NJE POETI DISIDENT ANTIKOMUNIST NE VITIN 1988?

  Te vjen per te vjelle si gajasen fanatiket dhe kriminelet e Enverit me arrogancen e kesaj shurruflle pa moral te Nexhmijes qe vetem kozmetika qe ben i kushton sa nje apartament ne Tirane.

  PO SALIU ISHTE PJELLA E ENVERIT DHE “VARKARI” I FAMILJES HOXHA O SHURRUFLLA E NEXHMIJES?

  apo:

  I ke harruar te bemat e Sekretarit te Partise kur varte ne litar Shoshorin e ngrate dhe kur spiunonte tek Sigurimi mjeket e tjere?

  KUJT DO TA NGJITESH TI SALIUN SI MUTI PAS KEPUCE?

  O shurruflla arrogante dhe amorale e Nexhmijes?

  Reply to this comment
 11. Daja April 8, 21:15

  Mut njoni dhe shurre tjetri dy grupe hajdutash dhe kriminelash

  Reply to this comment
 12. lisi April 8, 23:24

  Kurse ti Intelektu-mut je nje idiot ,maskara e m,beturine e llumit grekar qe nuk te rrihet pa share Enverin e Madh qe ju telendisi e ju beri te flisni me veten Duket se akoma ju del ne enderr Duket se ta ka futur aq thelle sa te ka mbetur brenda endeDebil mutngrenes.

  Reply to this comment
 13. Adih April 9, 01:50

  Saliu eshte studjuar mire si nga Ramizi dhe nga Neyhmija moj vajze,per te mare fatetet dhe shkaterimin e Shqiperise. .Nuk te njoh fare ,por banda komuniste ka ne dore qe nga 45 e deri me sot shqiperine dhe shqiptaret . Te keshilloj ,mos u ngatero ne kete llum te piset qe ka uzurpuar shqiperine e shqiptaret . Jane rraca e babait te vjehrrit tend .

  Reply to this comment
 14. Servet April 9, 09:52

  O Daja,nuk thuhet mut noi no e shurre tjetri sepse ka nje ndryshimi,por mut njoni e kak tjetri.

  Reply to this comment
 15. Mala April 9, 10:38

  Flisni Ju vlera e kombit dhe shtetit shqiptar.Ju qe 45 vjet krijuat system shteteror, edhe ps ene rrethana komuniste,ia dolet te ndertoni vler a kombetare e shteterore shqiptare,Flisni Ju kar shi kesaj shemtie qe e nderoi, e vodhi “demokrati I klonuar” qe shemtoi cdo vlere shpir terore e mat erilae kombetare.Flisni Ju nga Mrekullia,pasqyr onie shemtine.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim