I hyn në oborrin e shtëpisë, e vret me çifte

February 21, 2016 12:27

I hyn në oborrin e shtëpisë, e vret me çifte

Në fshatin Shtoj i Vjetër të Shkodrës një 76-vjeçar ka vrarë me armë gjahu një person që i ishte futur në rrethimin e shtëpisë në orët e vona të natës.

Nga hetimet paraprake të Policisë së Shkodrës ka rezultuar se shtetasi 55-vjeçar Nikë Bungu, i cili vuante dhe merrte mjekim të rregullt për probleme mendore, ka hyrë tek rrethimi i shtëpisë së shtetasit Ndokë Vecaj. Pronari i banesës ka dëgjuar se dikush ka hyrë në rrethimin e banesës së tij dhe ka qëlluar dy herë me çifte në ajër.

Më pas, i zoti i banesës, kur ka dëgjuar sërish lëvizje, në kushtet e errësirës, ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të shtetasit Nikë Bungu, i cili ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Policia ka arrestuar pronarin e banesës.

February 21, 2016 12:27
Komento

1 Koment

 1. # February 21, 16:06

  Pronari i zoti i shtepise i pafajshem.
  Ai ka ba shume qe ka qelluer 2 here ne ajer.Ai me te paren qitje duhesh goditur shkelesi i kufinit te shtepise.Prona asht e shejte sa dhe kufiri shteteror.
  Nese pretendojne te denojne pronarin e truellit.Duhet ma pare te denojne vete policine qe ben sehire e nuk futet shtepi m’shtepi per te ruajtur rendin.E nese kjo asht e pa mundur dhe e tepert.Atehere edhe ne kete rast me keto kushte perseri pronari i zoti i shtepise asht i pafajshem.
  Na imponohet paragjykim:
  Kjo lloj policiet asht per kavalishence.
  Vriten e priten mileti.Policia ne fund mbledh te ardhurat.
  Ti ke faj denohesh.Ti i pafajshem gezon lirine.
  Kjo polici origjinal si ishurence makinash.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*