I ikën postobllokut, pranga shqiptarit në Itali

September 9, 2018 20:31

I ikën postobllokut, pranga shqiptarit në Itali

Autoritetet italiane kanë vënë në pranga një shqiptar pasi ishte dëbuar nga shteti fqinj.

Shqiptari Everest Ajazi është vënë në pranga pasi nuk iu bind urdhrit të policisë.

Ai u ndalua për një kontroll në makinën ku udhëtonte së bashku me një bashkatdhetar, i cili ishte drejtues i automjetit.

Ajazi ka tentuar të largohet gjatë momentit që autoritetet policore u kërkuan dokumentet shqiptarëve.

Edhe pse tentoi ikjen ai është dorëzuar kur ka kuptuar se nuk kishte rrugëdalje.

Ai u vu në pranga dhe pritet të dalë para gjykatës për të marrë vendimin.

l.h/ dita

September 9, 2018 20:31
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*