Qëlloi për vdekje policin e FNSH, arrestohet autori

September 2, 2016 15:08

Qëlloi për vdekje policin e FNSH, arrestohet autori

Policia ka mundur që të arrestojë David Qosjen, banues në Torovicë i cili qëlloi për vdekje efektivin Ardian Kodra 50 vjeç (lart në foto) banues në Shkodër, gjatë një aksioni të forcave të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë, për kapjen e tij.

Ndonëse u dërgua me urgjencë në spitalin rajonal të Lezhës nga kolegë të tij, Kodra nuk mundi t’i mbijetojë plagëve dhe ndërroi jetë pak çaste pas mbërritjes në spital.

Në deklaratën zyrtare të policisë njoftohet se shtetasi David Qosja, njihet në zonë si person me probleme mendore, por nuk ka asgjë të vërtetuar me dokumenta nga spitali për një diagnozë të tillë.

 

ardian kodra ok

September 2, 2016 15:08
Komento

8 Komente

 1. Hahaha September 2, 16:18

  Qente rrugace dhe te cmendurit jane bere “monument kulture”,qe ruhen nga shteti me shume se njeriu.

  Reply to this comment
 2. fshatari pafshat September 2, 17:46

  Te marret ne pushtet
  Te diturit ne kurbet
  Apo ku di une
  Ku me i gjet?
  Kane dek bre
  kan dek.

  Reply to this comment
 3. PO.PO September 2, 17:50

  Polici i vrare eshte viktime , jo e kriminelit Qose , por e kafshes se Vicidolit, i cilii , duke lehur dhe akuzuar cdo dite dhe per gjithecka policine , ka bere qe keto te jene te ndrojtura e intimiduara prej kafsherise opozitare. . Ne cdo vend te botes , kushdo qe guxon te drejtoje armen kunder policise , e ka vdekjen te sigurte .
  Tek neve , sulmohet efektivi i policise me arme,duke
  e vrare apo plagosur , rrihet polici ne rruge prej huliganeve , sulmohet per ta shtypur me makine dhe…, jo vetem nuk ka pasur ndonje here mbeshtetjen nga opozita , por me e keqja …,policia nuk gjen ndonje here mbeshtetje as nga mediat . Qe te gjithe i versulen me egersi vetem policise ,kurse huliganet vihen nen mbrojtjen e tyre . Ky Sali e Luli qe jane sot , iu versulen popullit protestues me plumba ballit , se protestonin me shkopinj e gure , dhe e quajne ende krejt normale .Ja pra , se ku e gjejne guximin kriminelet, te ngrene arme kunder policise e shtetit , sepse,ata kane ,jo vetem perkrahjen , por edhe nxitjen e kryebanditeve ne PD dhe te falangave te saj fashiste . Kjo eshte edhe arsyeja se perse shteti po gerryhet perdite nga krimi qe prej nje cerek shekulli te fundit dhe nuk duket drite ne fund te tunelit .
  Vetem kur t`i shtypet koka gjarperit , mund te shpresojne shqiptaret per te ribere shtetin .

  Reply to this comment
  • fteri September 2, 20:05

   Mbështesë plotësisht argumentat e MËSIPËRME PO-PO!,Por do shtojë !
   =Vetëm kur të ndodhë shtypja e kokës gjarpërit, banditit S.Berisha do të ndalojnë
   krimet në shqipëri ,dhe sulmet kundë policisë shtetit.
   =Policia e shtetit nuk është asë në shërbim të PS-së, asë të PD-së.
   =Policia e shtetit është vetëm në shërbim të atdheut e popullit .
   =Policia e shtetit është pasuri e popullit.
   =Humbja e jetës të efektivit të policisë së shtetit në krye të detyrës në Torrovicë është një dhimbje e madhe, për familjen ,policinë e shtetit dhe atdheun.
   =Torrovica ka shumë individë të pa gëdhendur mesjetar . = I vetmi fshat në kohën e monizmit stërvitjet e forcave të lira ose MCR-së i bënte me armë druri,përveç forcave vullnetare -Gra që stërvitej me armë luftarake,dhe shquhejë për disiplinë dhe rezultate të larta.
   =Komandantët e policisë dhe të operacineve luftarake të forcave të ndërhyrjes së shpejtë duhet të jenë shumë të informuar të vemedëshëm për zonat që veprojnë. Sejcila zonë ka specifikat dhe rrezikëshmërin e vetë.Njohja e forcave të policisë me traditat e çdo zone ka rëndësi në suksesin e operacionit.
   =I vetmi fshat që kanë ndodhur vrasje ngjarje makabre.

   Reply to this comment
 4. alphade September 2, 18:00

  Nga Kruja e siper eshte veshtire qe keta te futen ne rrugen
  e ”homo sapiens” ! Kur nuk i beri Enveri njerez keta te
  ”shpellave”, nuk donte kete zot nene t’i vere ne hudute !
  ”forget it” !!!
  I cmendur na qenka ky shpellar,ama per te qelluar ,qelluka
  ne shenje ! E vrau policin e varfer ! Mizerabel …!!!

  Reply to this comment
 5. Loshi September 2, 18:36

  Policia jone eshte akoma shume mbrapa,ky eshte nje nga shume rastet qe policet vriten ne pune se nuk kane trajnimin e duhur dhe materialet e duhura per mbrojtjen e tyre po i nis nje shef me barkun e madh dhe i thote kapeni se eshte budalla mos kini frike dhe vete rri ne furgon. Skandal ikin mish per top, ngushullime familjes

  Reply to this comment
 6. Haliti September 2, 19:46

  Ardjan Kodra djal trim. Shok i rralle .NGUSHELLIME familjes dhe shokeve. U prehte ne paqe.

  Reply to this comment
 7. XXXL September 3, 05:04

  Ngushullime familjes se te ndjerit Ardian, te behet hakmarrje dhe vetegjyqesi, t’i zhdukin si fis te afermit e Davidit te “cmendur”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*