‘I sëmuri psiqik’ bënte turizëm, hetohen mjekët që e trajtonin

September 6, 2014 11:02

‘I sëmuri psiqik’ bënte turizëm, hetohen mjekët që e trajtonin

Policia e Shkodrës ka nisur hetimet ndaj tri mjekëve të Spitalit Neuropsikiatrik të Shkodrës.

Ata akuzohen se kanë abuzuar me detyrën e tyre.

Sipas policisë, mjekët kanë lëshuar raporte për një 42-vjeçar, sikur ishte me problem psiqike.

Ndërkohë, ky i fundit bënte turizëm, duke hyrë dhe dalë jashtë vendit disa herë.

Mjekët me iniciale G. N, 41 vjeç; Gj. P. 50 vjeç dhe G. K, 61 vjeç, që të tre banues në Shkodër, janë duke u hetuar pasi në bashkëpunim me njëri – tjetrin kanë shpërdoruar detyrën duke lëshuar raport mjekësor për paaftësi të përkohshme në punë për shtetasin Petrit Rr, 42 vjeç, banues në Fshatin Grudë e Re, Shkodër, i cili në kohën kur është lëshuar raporti mjekësor ka qenë jashtë shtetit”, thuhet në deklaratën e policisë./b.l

September 6, 2014 11:02
Komento

10 Komente

 1. Kol Frakusha September 6, 11:37

  Duhen hetuar te gjithe ata persona qe marrin Kemp per psikiatri. Si ka mundesi qe te afermit e mjekeve marrin pension per te semure mendore. ne fakt keto vazhdojne shkollen e larte. Ka ardhur koha te verifikohet gjithshka.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi September 6, 12:08

   Interesant ky vëzhgim i z. Kol Frakusha? Të afërmit e mjekëve psiqikë “të sëmurë psiqikë”??? Ministria e shëndetsisë e ka derën të hapur për një krim që s’dihet sa mund ta ketë shtrirjen? Nderime Kol!

   Reply to this comment
 2. Vladimir September 6, 11:37

  Detyrojini qe te paguajne nga xhepi te gjitha perfitimet e te “semurit”, qofte edhe duke ju sekuestruar pasurite e tyre. Te tjerat: burg e arrest e tj- jane perralla koti qe paguhen te tera nga taksat tona.

  Reply to this comment
 3. Pëllumb zaimi September 6, 12:04

  Ky i semuri psiqik i Grudës së Re qënka tamam si i sëmuri psiqik i shtetit shqiptar sali berisha? Të dy dallohen për turizëm. I pari bredh nëpër europë,i dyti bënte gara noti në Dhërmi ? Kanë shumë gjëra të përbashkëta të sëmurët psiqikë shqiptarë? Tung!

  Reply to this comment
 4. Taulant September 6, 15:28

  I treti i semure psiqik Pellumb Zaimi qe bredh ne internet duke kerkuar Sali Berishen.Semundje e pasheruar.Ik bashke me vdekjen.Kuptohet te shpifesit dhe inatciun qe then enen e vet. pervers maniak

  Reply to this comment
  • AA September 6, 23:00

   Pse te djeg kaq shume o Taulant, kur flitet keq per bacen tend Berr-isha?
   Ai eshte i semuri psiqik me i rrezikshem qe ka pare ky vend dhe ka semure shume te tjere, si puna jote! Uroj te sherohesh sa me pare!

   Reply to this comment
   • Furtuna September 6, 23:32

    Paralelet e zgjuara dhe sarkazmat therëse të Pëllumbit o vrojtuesi i vëmëndshëm “AA” ju djegin në palcë këtyre bashkëpsikopatëve të saliut? Është Mark. Uk sa për dijeni? Përshëndetje AA !

    Reply to this comment
 5. RIMI September 6, 16:02

  Do ti shtoja komentit te P.Zaimi qe ky vend eshte i mbushur me te semure psiqike e per kete aresye ata doktore qe akuzohen duhet te dalin te pafajeshem!I bashkangjitem mendimit qe ata jane ngjitur deri ne instancat me te larta te ketij vendi ,deri ne Presidente,kryeministrer,krye..ar Partish etj.Nuk kuptoj se ku eshte e keqja qe ky pacient paska dale edhe jashte shtetiti kur ne kete Psikiatri te madhe psikopatet edhe kane vrare e tentuar te shuajne me lende helmuese nje krahine te tere e jane quajtur nga ekspertet “Burra shteti”!Ndaj lerini keto broçulla .Psikopatet sot drejtojne jeten e vendit duke kapur te gjitha institucionet,kane para,vila ne qytet,ne mal e ne bregdet.Ata tashme pasi kane diagnostikuar te gjithe popullin te semure piqike bejne ligjin ne kete spital demokratik,nder me te zhvilluarit ne boten perendimore fale edhe investimit te tyre qe shtruan ne kete spital nje popull te tere.

  Reply to this comment
 6. AQO September 7, 04:56

  O mender gazetar.A e ke kryer arsimin 8 vjecar? Jo TRI doktore,por Tre doktore.Themi Tri peme,tre lisa etj.Apo e ke kryer fakultetin e gjuhesise tek ” Kristali”.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim