I vdekuri në “listën e të korruptuarve” të Edi Ramës, reagon e bija: Fali ati im, nuk dinë ç’bëjnë!

July 13, 2017 22:03

I vdekuri në “listën e të korruptuarve” të Edi Ramës, reagon e bija: Fali ati im, nuk dinë ç’bëjnë!

Në listën prej 100 emrash të bërë publike nga kryeministri Edi Rama, ishte dhe emri i Resul Llogo, i cili rezulton të kete vdekur 8 vite më parë.

Vajza e Resul Llogos, Valbona Llogo, ka reaguar pas kësaj, me anë të një statusi në rrjetet sociale.

Sot nuk di cfare te bej te qaj a te qesh:…….

“I shtrenjti im ti je forca me e madhe imja, je fillimi dhe fundi i kuptimit te jetes.

Jam krenare qe jam bija jote ne cdo qelize te trupit tim. Jetove me nder sa ishe gjalle. Dite te lije nje emer te respektuar mes te gjalleve. Dite te beje miq, dite te punoje si ti askush tjeter.

Prindi per femijen ne cdo rrethane te jetes eshte gjithmone me i miri, por ti e e tregove me punen dhe jeten tende qe ishe i paarritshem dhe fitove respektin e te gjithe atyre qe arriten te te njihnin.

Askush nuk pa tek ty sa ishe gjalle me as me te voglin dyshim ne jeten dhe emrin tend. Por sot pas 8 vitesh qe ti nuk je me mes nesh nuk e di ku e gjen te drejten qofte dhe me shaka apo tallje ky sharlatanizëm idiotesk qe arrin te pergojoje emrin tend.

Dhe e gjithe kjo ne emer te se drejtes njerezore, duke e servirin si sukses pa e marre as me te voglin mundim per te vertetuar ato qe thuhen.

Me vjen keq qe e gjithe kjo injorance sot me prishi diten dhe me helmoi shpirtin.

Por gjithsecili nga ne eshte pergjegjes per fjalen e tij te embel apo te hidhur dhe risku i asaj qe thote eshte vetem i tij dhe i askujt tjeter.

Me vjen keq dhe me fal i shtrenjti im qe sot atje ne qiell duhet te degjoje te tille absurditet. As kodin minimal te heshtjes injoranca nuk e njeh. “Per te vdekurin goja hesht”. FALI ATI IM SE NUK DINE SE C’BEJNE”, shkruan ajo.

 

July 13, 2017 22:03
Komento

12 Komente

 1. Z/K July 13, 22:17

  Rames ia kane rekomandue listen me emra.Te gjalle a te vdekur.Rama nuk asht gjendje civile.
  Ti qofsh krenare per babin tend.Por ato qe nuk dijne cfare bejne jane te tjere dhe jo Rama.
  Rama duhet te dije se si te qeverisin me popullin.Kur dihet se pyll pa derra nuk ka.

  Reply to this comment
 2. shpresa July 13, 22:36

  Po mire, ky para 8 vjetesh nuk ka vjedhur apo ka bere keq? Po si te themi ne per Sali Berishen , pas vdekjes qe ka qene burre i mire, as ka vrare as ka vjedhur as ka tradhetuar? Populli qe dr. Petrela e quan mase amorfe, ka shume shprehje qe ne i perkufizojme si thenie te tij dhe per kete rast do thosha: keq me burre e keq pa burre, keq te mos martohesh kurre. Dhe ne keq qe na shtypin e skllaverojne, keq qe na vrasine e tradhetojne, por keq qe edhe ti denoncojme se s’na lene intelktualet e gazetaret, politologet e juristet. Atehere çfare te bejme? te shkojme dhe ta marrim heken vete e te mos ja themi atij qe populli i besoi shtetin dhe s’po ben gje tjeter veç transparences. Nuk u beri gjyqin jo po u thote qe populli ankohet per ju. Gjyqin do ta lere ta beje Gjin Gjoni.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 July 14, 07:18

   shpresa që ka vjedhë e ka vra e ka pre!?
   as mos e vër në diskutim ti!!
   por që ti rrush lesht ti e dhe rama!?
   dhe këtë nuk mund ta bëni!!
   kaq budellenj jeni o njerëz që nuk e kuptoni se deri dje jeni tallur,rama më shumë se ju,me “qytetarin dixhital”të saliut që e nxirrte bllof sa herë me gjëra të pavërteta!!
   ky saliun e kopjon fije e për pe,e vetmia gjë që AKOMA nuk ka kopjuar është vrasja në mes të sheshit!!
   por si e thotë dhe vetë “NUK KENI PARË GJË AKOMA”!!

   Reply to this comment
 3. Arber July 13, 23:49

  Vajzes se shokut tim te Grupit C, dega Histori-Gjeografi, Universiteti Shteteror i Tiranes, ne vitet 1967-1971. Resul Llogo ishte nje komunist dhe socialist i ndershem dhe njeri i persosur nga te gjitha anet. Me vjen keq qe i je drejtuar medias per nje lapsus, kur yt ate ta ka lene te hapur deren e PS dhe te Edi Rames.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 July 14, 10:53

   pra sipas teje arbër
   “rrobat e pista lahen brënda shtëpisë”??
   sipas teje “roftë korrupsioni brënda familjes”??
   nuk di arsyet,përveç asaj që ka shkruajtur,të kësaj zonje,por e them me plotë gojën se është një veprim i drejtë qytetar!!
   ti po thua se zotëria i përmëndur ka qënë një nejri i ndershëm!!nuk dua ta vë në dyshim sepse nuk ja kam idenë se kush është,por në të njëtën kohë po të bazohesha në listën e palloshit dhe shkrimet katër komentuesve të tjerë,duke përfshirë dhe beterrin që do me e fut në burg dhe pas vdekjes,personi që ti e quan të ndershëm,është ai që duhej të ishte në krye të listës!!pra kako mafia!!
   këtu qëndron problemi i kësaj ilste të zezë të publikuar nga një njeri i papërgjegjshëm për atë që bën!!
   njollosen dhe njerëzit e ndershëm,sipas teje,nga vulgu i etur për budallallëk!!i etur për linçim,por jo për derejtësi!!
   shpresa ajo tarrallakj ae dytë përmënd të njohurin tonë Gjin Gjoni i përfolur lartë e poshtë në fillim nga i papërgjegjëshmi që i kemi besuar drejtimin e vëndit,e më pas nga të tjerë!!u bënë 3 vjet që asgjë nuk është bërë për të nxjerrë në shesh ndonjë fakt ose të arrihet në ndonjë rrezultat!!
   pra kemi vetëm një linçim mediatik,një shou dhe asgjë më tepër!!
   që të mos bëhem dhe unë si rama,linçues pa drejtësi,linçues për argëtim,mund të them akoma se Gjin Gjoni deri tashti është njeri i ndershëm!!
   arbër dhe unë si ti e dua korrupsionin në shqipëri,si atë timin dhe atë tëndin,por jo si e do ti!!
   unë e dua të mbyllur në kafaz!!
   kurse ti e do të fshehur brënda partisë!!
   unë dua denoncime,htime,gjyqe dhe dënime për të korruptuarit dhe jo shou mediatik të K/ministrit dhe pagesa gjobash nga taksat tona për veprimet e papërgjegjëshme të tij!!

   Reply to this comment
  • ELIOT July 14, 11:16

   ha ha ha ha ishte komunist dhe socialist i ndershem ;;;;???? more ;; ARBER PO A KE PARE TI NJE KOMUNIST TE NDERSHEM ??? PO TE ISHTE I NDERSHEM DUHEJ TE MOS SPIUNONTE KOMSHIJTE KUR DEGJONIN MUZIKE TE HUAJ … DUHEJ TE MBYLLTE SYTE VESHET … QE DO TE THOTE PER ENVERIN DHE KADRIUN TE JESH KUNDER KOMUNISTAVE TE JESH TRADHETAR … A ISHTE KESHTU …??????? DHE KU KE PARE QE TE JESHE KOMUNIST MUND TE JESHE EDHE SOCIALIST …. ???? A JA DINI KUPTIMIN E FJALES SOCIALE NE SHQIPERI APO JENI ANALFABETA …. PRANDAJ JU LUTEM MOS I NGATERRO GJERAT …. ENVERI DHE PROPOGANDA E SHQIPERISE ….KISHIN TURP NGA EMRI PARTI KOMUNISTE E BENE SOCIALISTE POR ASGJE NUK NDRYSHUAN TARRORIN DHE BURGJET POLITIKE KOT … ..UNE QE JETOVA SOCIALIZMIN NE FRANCE ……PO TE THEM SE NUK KANE ASGJE TE BARABARTE ME ATE TE ENVERIT ….JO KOMUNIST I NDERSHEM DHE SOCIALIST ….. HA HA HA HA HA HA HAA …. ME BENI PER TE QESHUR JU HQIPTARET ME INTILIGENCEN TUAJ ……MERCI ET A BIENTOT …..

   Reply to this comment
 4. fteri July 14, 05:31

  kjo është serjozitet gjallë a vdekur para ligjit ,nuk ka më lëshim ,edhe kur je i vdekur, vihesh para përgjegjësisë !

  Reply to this comment
 5. Likja July 14, 08:50

  Mesazhi qe ka derguar Edi Rama,zonjush me emrin e babait tend qe akuzohet per korupsion eshte figurativ duke dashur te tregoje qe LSI-stat edhe te ndare nga kjo bote vjedhin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ndaj nuk eshte ndonje habi qe zotrote qe sot je prekur te vazhdosh rrugen e teteti!

  Reply to this comment
 6. anticensurë25642654 July 14, 10:05

  shpresa që ka vjedhë e ka vra e ka pre!?
  as mos e vër në diskutim ti!!
  por që ti rrush lesht ti e dhe rama!?
  dhe këtë nuk mund ta bëni!!
  kaq budellenj jeni o njerëz që nuk e kuptoni se deri dje jeni tallur,rama më shumë se ju,me “qytetarin dixhital”të saliut që e nxirrte bllof sa herë me gjëra të pavërteta!!
  ky saliun e kopjon fije e për pe,e vetmia gjë që AKOMA nuk ka kopjuar është vrasja në mes të sheshit!!
  por si e thotë dhe vetë “NUK KENI PARË GJË AKOMA”!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*