I zhdukur prej tre ditësh, 76-vjeçari gjendet i gjallë…në një pusetë

September 1, 2018 18:44

I zhdukur prej tre ditësh, 76-vjeçari gjendet i gjallë…në një pusetë

Një 76-vjeçar ka qendruar për tre ditë brenda një pusete, në të cilën kishte rënë duke kërkuar çelësat.

Familjarët e kishin denoncuar zhdukjen e tij në polici dhe prandaj këto të fundit ishin mobilizuar, duke ushtruar kontrolle në pyjet e Montegrotto Terme-s të Padovas (Itali).

Pas një sërë kërkimesh, 76-vjeçari u gjend përpara derës së shtëpisë.

Pasi zjarrfikësit hoqën grilën metalike të pusetës e zbritën poshtë me litar, ata konstatuan se 76-vjeçari ndodhej aty e ishte ende gjallë. Ai ishte i vetëdijshëm, por i dehidratuar dhe i mpirë.

I moshuari u transportua menjëherë në spital, për të marrë trajtimin e duhur mjekësor.

s.a/dita

September 1, 2018 18:44
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim