Ide krijuese për dhurata aspak të kushtueshme

April 22, 2018 17:30

Ide krijuese për dhurata aspak të kushtueshme

Me materiale prej qelqi mund të krijohen lehtë dhurata dhe njëkohësisht mund të ruhen. Janë të mrekullueshme edhe për t’u mbajtur në zyrë apo në shtëpi.

Në këtë material do të gjeni disa ide gjeniale që do t’ju frymëzojnë të filloni të krijoni edhe ju.

Filloni me një enë të pastër dhe të thatë qelqi. Shtoni një shtresë gurash të vegjël në pjesën e poshtme të enës, pastaj një shtresë të hollë me qymyr druri për të mbajtur mjedisin të pastër dhe për të shmangur mykun.

Një shtresë plehu vjen më pas, edhe pse ju mund të shtoni sërish një shtresë me gurë të vegjël. Lini hapësirën e nevojshme për të vendosur lulen e parapëlqyer, dhe në fund duhet ta vendosni në një vend me dritë dhe diell. Lulen e kompozuar ujiteni nga pak, që të mos kalbet.

s.a/dita

 

April 22, 2018 17:30
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*