Idro Seferi piloton një dron në televizionin serb

October 20, 2014 21:00

Idro Seferi piloton një dron në televizionin serb

Gazetari shqiptar  Idro Seferi ka qenë i ftuari në emisionin ’24 minuta’, të autorit Zoran Kesiç, në televizionin B92, që është shpërndarë menjëherë nëpër rrjetet sociale.

Portali Presheva.com, shkruan se  Idro Seferi, i ka dhuruar prezantuesit të emisionit një bukë, në shenje solidarizimi me bukëpjekësit shqiptar që u sulmuan në Vojvodinë. Në këtë emision për ironizim flitet edhe shqip.

“Kam një dhuratë për ty. Në shenjë solidariteti me kolegët e mi bukëpjekës, të dhuroj një bukë, duke e ditur që dhe ti gjithmonë ke uri. Më vjen keq që buka është shumë e pjekur, por këto janë rrethanat e veçanta”, tha gazetari Seferi.

Nëpërmjet humorit gazetari shqiptar dhe kolegu i tij serb kane komentuar me humor dhe satirë ngjarjet në ndeshje dhe tensionet e krijuara pas ndeshjes Shqipëri-Serbi.

Në emisionin kritik, Seferi në fund të emisionit  është shfaqur me një telekomandë duke pilotuar një dron, me flamurin e një emisioni tjetër të këtij televizioni.

October 20, 2014 21:00
Komento

5 Komente

 1. astrit uk October 20, 21:49

  Shperndajeni kete. bera nje video per tifozat rraciste serbe ne vite, mse federata nuk e leviz menderen:

  http://www.youtube.com/watch?v=VNVv1-ylXOg

  Reply to this comment
  • Pirro October 20, 23:06

   Serbet u treguan thjesht vandale, si ne shekullin e 6-te. Astrit, te lutem mos ngaterro vandalizmin me racizmin, sepse vandalizmi eshte shume me i peshtire se sa racizmi.

   Reply to this comment
 2. ALBERT October 21, 00:16

  BRAVO SEFERIT ME TE VERTETE QENDROI SI BURRAT DHE IRONIZOI FORT SERBET SIDOMOS ME DRONIN!!!

  Reply to this comment
 3. lili October 21, 06:55

  Bravo’nje dhurate taman si duhet!
  Duhet te kemi kujdes e te jemi cdo here ne nivel te kryevepres ‘droni’,e cila tash e mbasi do jeté kuti me te cilen do matemi!
  Ruheni nivelin,ju lutem te gjitheve!humor,qytetari ,miresjell ..po pa harruar asgje!

  Reply to this comment
 4. klodi October 21, 12:19

  Bravo gazetaret. Kjo eshte menyra me e mire per te ftohur kokat e nxehta ne Beograd.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*