Vrasja në Ante Grand, mbyllen 19 lokale nate tallava, shoqërohen 25 balerina serbe e bullgare

November 9, 2014 12:43

Vrasja në Ante Grand, mbyllen 19 lokale nate tallava, shoqërohen 25 balerina serbe e bullgare

Inspektoriati Shtetëror Mjedisor ka urdhëruar heqjen e lejeve për 19 lokale si dhe  ka gjobitur 30 gjoba lokale në Tiranë pasi nuk kanë qenë të pajisur me leje mjedisore. Gjithashtu janë shoqëruar në komisariat 25 kërcimtare të lokaleve të natës, kryesisht serbe, rumune dhe bullgare.

Këto masa vijnë pas një urdhër kontrolli të ISHM dhe Drejtorit të Policisë së Tiranës Ardian Çipa ku është kërkuar masa emergjente për shmangien e rasteve të ngjashme si në lokalin Ante Grand ku humbën jetën 4 persona.

Në bazë të komunikatës së Inspektoratit të Mjedisit, lokalet e mbyllura nuk kishin leje mjedisore për zhurmën akustike që shkaktonin.

Këto lokale sipas policisë së Tiranës prej kohësh ishin kthyer në shqetësim për qytetarët, ndërsa për çdo tentativë të rihapjes së këtyre lokaleve blutë paralajmërojnë me sekuestrim pasurie dhe arrestim të pronarëve.

Lokalet e kontrolluara nga Inspektorati Shtetëror i Mjedisit janë:

-Bora Bora
-Mexico
-Harem Tirona
-Candy Club
-Maria Bonita
-Camoflage
-Club Orient
-Valentino
-Shqiponja
-Lorenco
-Crystal Club
-Disko Ferrari
-Tallava Kosova
-Hannover
-Lonto
-Butterfly
-Country Club
-Roksi Club
-Urgjenca
-Nostalgjia
-Tallava Lili
-Element
-Capriccio
-Flares
-E Jona
-Big Ben
-Lizard
-Lart Shpk
-The Code
-Crazy Calvin

 

November 9, 2014 12:43
Komento

6 Komente

 1. mergimtari fv November 9, 15:28

  Mu kunoq xhoni per qytetin tem ku kom le , Tironen e omel , marshallah mi 30 e kusur kuplara per t çfry sikletin me lloj lloj sorrash , shumica qekan t huja , serbe, rumune , moldave , polake e turli kurvash si asiher , shkoni se Tabakhonja , Brraka mhalla Sulmit me çinjije jon zhduk , kini t jashme neshti , shqiptaret kon dal jasht mode neshti e detyrohen t rrin skllave m shpi o t morrin rrugn per Evrop

  Reply to this comment
  • Dellamorte Dellamore November 9, 17:31

   O Zot I Madh, ti je shqiptar ose cfare dreqi je sepse vetem shqip nuk ke folur….Je vertet analfabet! Beni kujdes per grate qe keni ne krevat sepse ne Shqiperi dhe ne Kosova te gjithe po pallojne me njeri tjetrin…Hehehe, keto femra te huaja jane kurva me certifikate, por cfare te bejme me kurva te martuar (ose jo) te cilat pretendojne qe jane zonja, haha!!!!

   Reply to this comment
 2. urimi80 November 9, 18:51

  o mergimtari e ke gjakosur gjuhen shqipe. nuk besoj te kete njeri ta lasi dhe ta shkruaj me keq se ty.

  Reply to this comment
 3. mergimtari fv November 9, 21:40

  Dellamorte-Dellamonte ! Urimi80 ! Me vjen vertet keq sepse nuk kini kapur esencen e komentit , gjuhen shqipe e njoh shume mire si ate dialektore dhe letrare ( qe poshtersisht sot perdoret emertimi i huaj standarte !!!!! ) ,te dashur komentues ironia ime me siper ben pjese ne shkrim e ligjerim ne çdo gjuhe , por ju miq u hodhet syte drejt tek forma jo permbajtja , ndoshta duhet qe sot e tutje te mos bej humor ironik dhe me dialektet qofshin ato veriore apo jugore qe per fat kam origjinen .

  Reply to this comment
 4. miri November 9, 22:52

  Or zotni ai qe e shkrujt ashtu o tironc dhe jo si ju qe keni zaptu gjithe tironen e nuk thoni as faleminderit e jo mo me na tregu se si folet gjuha e tironcve, mso iher rruget pasanej shkruj.

  Reply to this comment
  • bato November 10, 08:21

   Mendoj se shume shqiptare e njohin dialektin e banoreve te Tiranes.
   Dialekti mund te folet, por nuk eshte mire qe te pordhoset gjuha shqipe edhe ne te shkruajtur!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*