Ikën Bollano, minoritarët zgjedhin Leonidha Papën në krye të Omonia-s

January 12, 2015 17:18

Ikën Bollano, minoritarët zgjedhin Leonidha Papën në krye të Omonia-s

Leonidha Papa është zgjedhur dje me 190 vota si kryetari i ri i OMONIA-s.

Papa fitoi në balotazh, kundrejt Vasil Kajos, i cili në përfundim të numërimit të fletëve ka marrë 170 vota. Procesi i votimit, i cili nisi nga ora 10:00 dhe zgjati për 8 orë, është ndjekur edhe nga konsulli i Greqisë në Gjirokastër, Nikolla Kotrokoi.

Procesi i zgjedhjes së kryetarit të ri të OMONIA-s, pas dorëheqjes së Vasil Bollanos, ka nisur në muajin dhjetor.

Leonidha Papa është me profesion inxhinier, ka studiuar në Greqi dhe është i biri i priftit të kishës në Sarandë, ndërsa Vasil Kajo ka patur postin e kryetarës së degës lokale të “Omonias” në Sarandë. Papa njihet dhe si krahu i djathtë i Vangjel Dules.

January 12, 2015 17:18
Komento

4 Komente

 1. Lul January 12, 18:33

  A ka ngele ndonje vend bosh ne burg per kete pleh?

  Reply to this comment
 2. Gjirokastriti January 12, 18:35

  Te gjithe keta jorgot te kthehen ne Eladha dhe shteti tu konfiskoje pronat sepse boll na kane care trapin.

  Reply to this comment
 3. January 12, 20:38

  Kujt po i qethet? Hiq nje kkkku dhe ve nje kkkku dhe aq me teper qe jane edhe jevgjit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*