Ndryshime në diplomaci, ikën zv/ministri Dervishaj, emërohet Selim Belortaja

February 11, 2015 19:21

Ndryshime në diplomaci, ikën zv/ministri Dervishaj, emërohet Selim Belortaja

Ashtu siç DITA paralajmëroi dy ditë më parë, në mbledhjen e Këshillit të Ministrave, është shkarkuar zv. Ministri i Punëve të Jashtme, Sokol Dervishaj dhe në vend të tij është emëruar Selim Belortaja

Belortaja dha dorëheqjen si drejtor i Portit të Durrësit.

Që të dy janë emërime nga radhët e LSI-së.

Po në mbledhjen e sotme, qeveria miratoi dhe kandidaturën e Denada Priftit si anëtare e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë.

 

 

February 11, 2015 19:21
Komento

5 Komente

 1. Desert rose February 11, 19:32

  ahahhahaahhaa
  saktesim per gazeten
  Ky shkoi atje ku ka qene .ne kohen e Berishes atje ishte
  dhe tani mungon vetem Berisha ,gjynaf ,ai pse mos te shkoje te vendi i tij ??????
  Meta aty ishte aty eshte ….te gjithe jane ne vendet e tyre
  propozoj qe te merret vendim i menjehershem per rikthmin e tij ne detyre
  HALEatet jane dakort ,vendimi te hyJ ne fuqi menjeher .

  QELBESIRA BASHKOHUNI !
  SUKSESE TI QELBESIRE E VJETER !

  Reply to this comment
 2. Roni February 11, 19:48

  Ministria e jashteme ka nje cun te mire si Minister por problemi eshte se i mungon autoriteti.Shqiperia me kete Minister kete djal te mire te parritur akoma dhe me shum vones ne krijimin e nje lloj personaliteti nuk kishte nevoj qe diplomacis se saj ti shtohej Belortaja nje personazh i vlefshem per revisten Hosteni!Edi Rama po te doje qe kjo Ministri te ket autoritet dhe klas ne diplomaci ja jep asaj ne minute dhe kjo zgjidhje ka nje emer,Arta Dade.

  Reply to this comment
 3. cepan February 11, 20:25

  Halemuterit gjithmone cojne per lesh kedo qe nuk pelqejne pasi zgjodhen me enderren idiote gjate nates dhe me nje telefonate ti duhet te japesh doreheqjen qe te vije qelbesiri i interesit te rradhes dhe kjo ndodh rendom ne partine meme Lesh e Li.
  Riciklimi behet per arsye pazaresh dhe ngrefjeve te momentit te byrose.
  Modeli i ri: Do besh c’te them une? Jep doreheqjen.
  Sokoli mesa di, do përdoret mish per top…

  Reply to this comment
 4. nari February 11, 22:53

  Ky Selimi eshte nje bythlepires qe ka ngrene me te gjithe.Me pare ka qene me PD dhe tani ka hyre ne grupin e LSI-ne e Ilir Hajdutit.
  Me keto plehra nuk behet ky vend. Keta kane vetem vjedhjen per ideal.

  Reply to this comment
 5. lemi February 12, 08:02

  Pse habiteni?!
  Nuk ka ndryshim midid LSI dhe PD sepse bashke kane ngrene per kater vjet ne nje çanak e neser do te deshironin perseri. Kjo eshte politika e ketyre politikaneve te mjere qe do te mbahen mend per ligesira e asgje per popullin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim