Ikja e Llallës, PD nis protestat

December 15, 2017 21:12

Ikja e Llallës, PD nis protestat

Partia Demokratike do të zhvillojë pasditen e nesërme një mbledhje të jashtëzakonshme të grupit parlamentar.
Mbledhja do të mbahet pak ditë para se mazhoranca të zgjedh në Kuvend kryeprokurorin e Përgjithshëm të Përkohshëm.

Në mesazhin e dërguar deputetëve demokratë u është kërkuar që askush të mos mungojë në mbledhje.

Burime nga selia blu thonë se ditën e hënë do të zhvillohet një protestë, e thirrur nga opozita, për të
kundërshtuar zgjedhjen e njëanshme të kryeprokurotit.

Nëse nga ana e shumicës nuk do ketë reflektim, u shprehën burimet në PD, atëherë protestat do të shtrihen edhe në ditët pas të hënës./Politiko

December 15, 2017 21:12
Komento

14 Komente

 1. vicens December 15, 21:18

  Po po po me nje buton dhe “Raketa” gati, do shperthej si e do Basha! Do behet Hataja, Do vritet nje Plesht!

  Reply to this comment
 2. akrepi December 15, 21:29

  Po mire more kriminelat e PD pse ju dhimbset kaq shume ikja e llalles.Te cilit edhe pse I ka mbaruar mandate kerkoni ta mbani ne detyre me cdo kusht? Harruat ju se K/prokuroret para ardhes I shkarkuat pa u mbaruar mandate?Kuptohet krimet qe kini bere jane shume te rebnda dhe ai ka mundur deri me sot tu mbuloj me sukses.

  Reply to this comment
 3. teni December 15, 21:35

  Lulka dhe shkoket e tij!Ose Lulka dhe Mona qe ka 14 dite pa e pare toto Liken ndersa Lulken 2 here ne dite!Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahhhahaha!

  Reply to this comment
 4. Rimi December 15, 21:43

  E VETMJA RRUGE ZGJIDHJE ESHTE QE LULI TI KURDISE NJE ATENTAT BERISHES E ME ARKIVOLIN E TIJ TE SHQYEJ DYERT E KRYEMINISTRISE SI NE KOHEN E KRYEKRIMIT TE PARE DUKE RREZUAR QEVERINE E RAMES!TOTO LIKJA TA NJOHI GRUSHTIN E SHTETIT SI LEGJITIM E NE KRYE TE MIISTRISE SE BRENDESHME TE VENDOSI MONIN DUKE BERE TE MUNDUR OZURPIMIN E TE GJITHE INSTITUCIONEVE!VETEM NE KETE MENYRE LULKA MERR PUSHTETIN E SHPETON FAMILJEN E KRYEKRIMIT!SE HARROVA KRYETAR TE SHISH-it TE VENDOSE MUL NOKEN !HAJD PRA FILLONI SKENARIN!JU PRIFT E MBARA.KA ARDHUN ERESINA E KUMITET ERRESIN DUNE!

  Reply to this comment
  • nyc December 15, 22:41

   Nje korrigjim i vogel; Berisha atentat Lylit, se Lyli nuk e çon dot neper mend jo t’ja bej Berishes atentatin.

   Reply to this comment
  • floriri i Bençes December 15, 22:44

   Rimi, ke harruar me kryesoren, BABEN pastaj do ta shpallin herro te demokracise dhe do ti bojn i bust te modh sa statuja e LIRISE … ha ha ha ha

   Reply to this comment
 5. Mark .uk December 15, 21:55

  Psi thuani ikja e Llalles,e nuke thuani zgjedhje e zevendsuesit te tij I perkoheshem

  Reply to this comment
 6. Arberia December 15, 22:30

  Protestat do te kene sukses, perpara hyxhym mamlyk!

  Reply to this comment
 7. intelektuali December 15, 23:28

  SHIKOJINI KETA TE DY KARAGJOZE NE FOTO DHE MENDONI SE KUSH ESHTE AI BUDALLA QE DO T’I SHKOJE PAS

  Nga njera ane eshte Lulzim Basha qe ka nje THES me krime nga kuesria makaber e fondeve publike ne Rrugen e Kombit deri ne vrasjet e 21 janarit si nje vampir enverist i vertete.

  Ne anen tjeter ish Kryeprokurori Adriatik Llalla qe eshte turpi dhe rezili i Drejtesise bashkepuntor i krimit ne Shqypni me heshtjen e tij kriminale dhe qe guxoi te sulmoje ambasadorin Lu me akuza korrupsioni kur e kishte derguar gruan per lindje ne SHBA.

  KUSH MUND T’I SHKOJE PAS KETYRE MASKARENJVE QE KANE MBAJTUR GJALLE SALI GERDECIN?

  Reply to this comment
 8. Shqipe-Pelivani December 16, 00:10

  Kaq shume ne favor te vendit paska punuar Llalla,qe populli duhet te ngrihet ne proteste?!!!!!….

  Reply to this comment
 9. Adih December 16, 00:33

  Rrumuje ,per te mos u reformuar drejtesia , konsolidimi i shtetit shqiptar .Kete thote PD .Pra interesi i juaj anti kombetar .
  O LUL DREJTESIA ESHTE E PAMVARUR NGA POLITIKA DHE E VARUR KOKE E KEMBE NGA LIGJI

  TE DHJEFSHA DIPLLOMEN TENDE ;JE DHE JURIST

  Ku te dhemb e ku te djeg ,o anti Shqiptar .Ligjerisht nuk duhet te nderhyje , as edhe nje politikan ne drejtesi .Apo po mendon per te miren e popullit kokpalare .:

  Drejtesine e kan marre ne dore nderkombetaret, AMERIKA DHE BE.

  PRANDAJ JO VETEM JU ;POR DO SHIKONI SE SI DO PERGJIGJET LLALLA I JUAJ ;PARA LIGJIT.

  Ka gjynahe e faje te medhaja LLALLA ,o Lulush.

  Nuk je i vetem o lulush ,shkodra po ju pret ,duhet ta inaguroni ju te paret ,papilonin nr 313 te Shkodres.??!!

  Reply to this comment
 10. Spurdhjaket e SHQUP-it December 16, 04:48

  Psi nuk thuani ju Mark uk Loqja se ne 27 vite dhimokraci Vicidolase shpellaresh morracake, cilin nga Kryeprokuroret ka zgjedhur PS ?
  Te dalin te gjithe te perzgjedhurit e Sali Serb Kar-axhic, apo jo more loqe Mark uk Lesh Llesh Preshi te hyfte si i Tritanit para dhe mbrapa.

  Reply to this comment
 11. valentina December 16, 11:56

  Flamur Noka shpellari ti qe mundohesh te kopjosh cubin Azem hajdari bej kujdes sepse kopili i serbise sali Vuk karadzici ka ndermend te te beje hero,Ruaje veten biiiiir.

  Reply to this comment
 12. Ilir Gramshi December 16, 16:18

  Date: June 8, 2016 at 8:42:42 AM
  Ne vend te nje letre te hapur per Z. Lu dhe Zj. Vllahutin…

  ADRIATIK LLALLA- KRYEPROKUORI I SHTETIT APO KRYEHOR I KRIMIT-

  – Revan i pandalshem drejt qelive te burgut

  Jo sot! Ai duhet te shkonte ne burg kohe me pare
  Jo sot … Qysh diten qe ofendoi, e kercenoi me jete si nje rrugac e grushtoi Sekretarin e Pergjithshem te Shoqates se Prokuroreve te Shqiperise, Shkelqim Hajdari ne sy te prokuroeve te mbare Shqiperise !
  Cfare perfaqeson ky akt i rende kriminal i kryeprokurorit Llalla !?
  Fyerje per shkak te detyres!
  Kercenim per shkak te detyres!
  Ushtrim dhune fizike per shkak te detyres!
  Ushtrim dhune psikologjike per shkak te detyres!
  Shperdorim flagrant i detyres!
  Qysh diten kur iu kundervu ashper dhe hapur reformes ne drejtesi!
  Veper penale e konfliktit te interesit!
  Qysh ne momentin kur filloi kryqezaten e spastrimeve dhe gradimeve ne Prokurorine e Pergjithshme dhe nje varg prokurorish rrethesh, sipas urdherave te Mafias e tutoreve politike dhe klasike jo vetem shqiptare, qe e komandojne ne cdo hap.
  Me e pakta akuze ne kete rast eshte shperdorim flagrant i ligjit e detyres.
  Pikerisht se nuk u pajtua dhe kundershtoi kete revansh antiligjor e kriminal te Adriatik Llalles, me nje pabesi e cinizem te pashoq e vendosi jo vetem ta shkarkoje nga detyra e Drejtorit te Drejtorise Gjyqesore dhe e anetarit te Keshillit te Prokurorise, ku ai kishte fituar me shume vota se asnje anetar tjeter, por edhe ta syrgjynose prokurorin me te pakorruptueshem shqiptar Arben Dollapi.
  Nuk la dredhi e pabesi pa perdorur qe ta godiste pas shpine si hijenat. Pse !?
  Arben Dollapi eshte simboli i drejtesise dhe ndershmerise ne drejtesine shqiptare… Ishte ai qe e ngriti Adriatik Llallen nga nje polic gjyqesor ala Plepash ne prokuror te Lushnjes…
  Ishte i vetmi qe ne katrahuren e 97-es qendroi si Promete perballe bandave terroriste te Aldo Bares duke e vene ne fije te perit edhe jeten …
  Ishte Arben Dollapi qe jo vetem hodhi poshte me perbuzje por edhe e paralajmeroi se do ta arrestonte ne flagrance nje ish- minister kur i afroi Cek te Bardhe, miliona eurosh vetem qe te fshihte provat e deshmite e masakres korruptive te Gerdecit dhe 26 viktimave te saj.
  Ishte Arben Dollapi qe kundershtoi dhe iu kundervu sy per sy e balle perballe, si nje Falcone i vertete shkeljeve flagrante antiligjore te Adriatik Llalles per tollovine ne emerimet e levizjet krejt korruptive e nepotike te dhjetra prokuroreve te Prokruorise se Pergjithshme dhe kundervenies se tij flagrante ndaj Reformes ne Drejtesi…
  Ishte nderhyrja e tij dhe dy shokeve te tij, midis dhjetera prokuroreve te pranishem ne Koneferencen Kombetare te Prokuroreve, qe parandaloi pershkallezimin e dhunes deri ne perdorim te armeve midis Adriatik Lalles dhe Shkelqim Hajdarit!
  I kam pare me syte e mi ato skena turpi e krimi te mirefillte te Adriatik Palles, ketij krimineli qe ate dite ka kryer te pakten 7 akte te renda penale ne sy te “ajkes” se prokurorise shqiptare.
  Shihni si veproi ndaj Arben Dollapit te pakorruptueshem ky jo kriminel por edhe i paburre, i pabese e mosmirenjohes i peshtire.
  “Nuk ka bishe me te eger se sa njeriu mosmirenjohes” thoshin greket e lashte.
  Jo kryeprokurore si Adriatik Llalla, por edhe prokurore te thjeshte si ata qe bene sehir skenat flagrante te krimit te tij ne ate Konference, apo ne mbledhjen e turpshme e 15 marsit te Keshillit te Prokurorise, te tredhur e te lemerisur prej tij, nuk jane prokurora por jane proku- hora te krimit.
  A nuk ishin pikerisht disa nga ata qe votuan sipas urdherit e diktatit te Lalles edhe ne mbledhjen e tij per ndeshkmin e zerit burreror te Arben Dollapit kunder shkeljeve ligjore flagrante te tij!?
  Dhe Presidenti i PD-se Bujar Nishani, vrapoi me te katra ta dekretonte kete akt antiligjor te Lalles pa lexuar fare denoncimin ligjor e te argumentuar ne menyre shembullore e me fakte konkrete te Arben Dollapit.
  Si mundet qe Presidenti i Republikes, Kryeministri, Kryetari dhe vete Kuvendi i Shqiperise te tolerojne dhe mbyllin syte perbelle krimeve te tilla flagrante qe ne cdo vend demokratik do te ndeshkoheshin ashper e menjehere!?
  Kush eshte ( jane ) protektoret dhe tutoret e tij!?
  Pse Presidenti i Shqiperise, Kuvendi i Shqiperise nuk ndihet perballe krimeve publike te tij!?
  Kush eshte protektori dhe tutori numer nje i tij!?
  Nuk guxojne as ti permendin emrin…
  Cili eshte Padrinoja i tij ose Goodfathers ( Kumbare te krimit dhe Mafias ), sic e ka quajtur publikisht edhe vete Kumbara Tom Doshi disa here keto dy vitet e fundit!?
  Cfare i bashkon ata aq ngushte sikur te ishin vellezer siameze!?
  Mos valle fakti qe te dy jane kapur me presh ne duar, sic thote populli, me kamera, me ze e me figure ne krye te detyres se krimit ne flagrance!?
  Si e kush mund ta mbaje ne ate detyre te larte nje kriminel publik te kapur ne flagrance me ze e me figure duke share kercenuar me jete, duke grushtuar si nje rrugac rrugesh nje koleg te tij e aq me teper Sekretar i Pergjithshem i Shoqates Kombetare te Prokuroreve te Shqiperise!?
  Tutoret e protektoret politike te tyre jane Padrino e Kamorra qe kane kthyer Shqiperine ne nje shtet pa sovranitet
  A mund te kete sovranitet shteteror pa nje shtet ligjor!?
  A mund te kete sovranitet e shtet me nje drejtesi te kriminalizuar nga koka tek kembet, nga kryetari i shtetit e KLD-ja e deri tek rojet e portieret e gjykatave dhe prokurorive!?
  A mund te kete sovranitet shteteror me nje kryeprokuror qe ben haptazi kryavokatin e krimit!?
  Kryeprokuror si Adriatik Llalla eshte nuk jane prokurora Ligji por kryehora Krimi
  Ndaj ju Zoti Lu dhe ju Zonja Vllahutin, SHBA dhe BE jeni shpresa e te gjithe shqiptareve per shtet ligjor e sovranitet te vertete shteteror e ligjor ne Atdheun tone te bukur e teper te shtrenjte!
  Ju po deshmoni hapur se e doni dhe punoni per shtetin shqiptar me shume se keta politikane zuzare shqiptare, kusare e vrastare!
  Mesazhi madhor i mikes sone te madhe e te sprovuar Hillari Klinton dhe i Washingtonit dhe i Brukselit “Duajeni vendin tuaj te bukur” ka rene ne veshin e shurdher te politikes antishqiptare te atdheshitesve te politikes shqiptare!
  Faleminderit per mesazhet tuaja te sinqerta e shpresedhenese…
  Miku i mire ti thote kater te vertetat hapur, sy ne sy e balle perballe, thote sovrani yne… Ndryshe ai nuk eshte mik!

  Ilir Gramshi, Kanbera, Australi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim