IKMT prish me shpërthim të kontrolluar pallatin 6 katësh

May 22, 2020 14:16

IKMT prish me shpërthim të kontrolluar pallatin 6 katësh

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes Territorit ka prishur sot me sukses me shpërthim kontrolluar, një objekt pallat, gjashtë katësh lagjën 7 Durrës. 

Objekti, pas ekspertizës se thelluar, rezultoi i dëmtuar rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit dhe paraqiste rrezikshmeri. 

Per prishjen e këtij objekti, IKMT hapi 350 furnela (vrima) dhe përdori 8.5 kilograme lënd eksplozive c4.

 

l.h/ dita

May 22, 2020 14:16
Komento

1 Koment

  1. Adih May 22, 22:03

    Qenka pallat i ri .Ndertuar ne kohen e banditit Vangjush Dako ne pushtet .Kur do e lesh te lire o Edi Rama drejtesine e plepave te mari ne pyetje kete bandit hajdut nderkombetar e abuzues budalla si DAKO:

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim