Një nga 9 talentet e huaj të Barcelonës nën hetim është edhe ky 14-vjeçar shqiptar

November 5, 2014 00:24

Një nga 9 talentet e huaj të Barcelonës nën hetim është edhe ky 14-vjeçar shqiptar

E përditshmja spanjolle, El Mundo Deportivo, ka shkruar në numrin e sotëm për nëntë talentët e Barcelonës, të cilët po hetohen nga Federata e Futbollit të Spanjës.

Kjo e fundit po i heton kalimet e tyre te Barcelona, pasi dyshon për marrëveshje jo të rregullta.

Në mesin e këtyre talentëve është edhe shqiptari nga Skenderaj, Labinot Kabashi.

Federata spanjolle po heton talentët me të cilët Barcelona ka nënshkruar e të cilët nuk janë të lindur në Spanjë.

234

November 5, 2014 00:24
Komento

15 Komente

 1. Samir November 5, 02:25

  Qofsh me jete e u gafsh i hajrit, ishallah!

  Reply to this comment
 2. Raimond Vlonjati November 5, 05:11

  Hajde nipce hec aty –Te behesh me i miri atje ne Brcelone dhe pastaj te vish te lozesh per kombetaren Kuq e zi ……

  Dukesh shume bukur me flamurin kuq e zi

  Reply to this comment
 3. orienti November 5, 08:26

  …perse shqiptaret kthehen ne talente vetem jashte trojeve te veta?

  Reply to this comment
  • Presidenti me mustaqe... November 5, 12:31

   Sepse ne shqiperi nuk i kane kushtet e duhura per t’u stervitur…dhe per tu ushqyer.

   Reply to this comment
  • Raimond Vlonjati November 6, 01:08

   Jashte kane Mesues inteligjente qe dijne se si ti mesojne femiejt dhe si ti zgjedhin talentet ….

   Ndersa ne Shqiperi, mesueset nuk dijne se si ti zgjedhin talentet en futboll, jane hajvane

   Ndaj ne Shqiperi duhet qe te cojne njerez qe te mbarojne shkolla per trajner futbolli ne Itali, Spanje, Gjemrani Angli –dhe atje te pregatiten kuadrot e mesimit te futbollit

   Se ne Shqiperi trjaneret jane komplet lopcare dhe me nivel te ulet fare

   Po ky nipja ketu ne foto ,duket qe eshte cun i shkathet shume, nga menyra si ka mare shprehjene fytyres duket qe eshte femije i zgjuar …

   Ky do behet patjeter talent , se e reflekton ne fytyre qe eshte aktiv ne loje .

   Urime cunit te na behet talent qe te mburremi dhe ne me te , se duket qe eshte artist djale
   Por te beje edhe stervitje fizike, me shtange qe te hedhi edhe ca muskuj ne menyre qe te perballoje peprlasjet me kundershtaret

   Reply to this comment
 4. une November 5, 08:43

  krenar per djalin
  u befte si Messi 🙂

  Reply to this comment
 5. [email protected] November 5, 08:52

  talentet shqiptare ne te gjithe boten ……shkelqejne, jane me te vertete diamante!

  Reply to this comment
 6. Anonimi November 5, 09:54

  Te prifte e mara mor bire e u rritsh me nan e bab ,mbaje forte ne gji at flamure se te paret tane jane vra e pre , fol shqip e thuaj se jam SHQIPTARE ., ke me nderu vehtin ,familjen e tan S H Q I P T A R I N E .

  Reply to this comment
 7. Dorela November 5, 11:52

  Si rrush i vogel qenka! Mbare e me mbare!

  Reply to this comment
 8. Mark uk November 5, 15:13

  Sajmir: Pa shiko pak cfar ke shkruar.Dua te ju pyes ne cilen klas jeni.I uroj suksese kti djaloshi.

  Reply to this comment
  • Dorela November 5, 16:16

   Mark Uku ti shkruan me gabime per vete! “Çfarë” me “ë” ne fund… “klasë” po ashtu. “Këtij” dhe jo “kti”. Mbase shkruan me mire anglisht se shqip mor qyq!

   Reply to this comment
 9. Mark uk November 5, 18:10

  Dorela: E ke ken noj here ne zall te Kiri thone ne Shkoder……

  Reply to this comment
 10. Mark uk November 5, 18:11

  Dorela: E ke ken noj here ne zall te Kiri thone ne Shkoder……Une flas ne dialekt se nuk jam tu ba diktim.

  Reply to this comment
 11. salushi November 5, 19:15

  u befte si cr7

  Reply to this comment
 12. Anonimi November 5, 22:06

  Or Mark Dhelpra , burrat e moçem ne Kashnjet kane pas thane nje fjale : ” … ma pare kqyre vedin , e pastaj jepi menie tjetrit ..;

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*