ILDKP gjobit Auron Taren me 500 mijë lekë, nuk deklaroi pasurinë

July 22, 2014 14:26

ILDKP gjobit Auron Taren me 500 mijë lekë, nuk deklaroi pasurinë

ILDKPKI gjobit kreun e Agjencisë së Bregdetit, Auron Tare, për mosdeklarim të pasurisë. Fjala është për kohën para se Tare të merrte detyrën si drejtor i Agjencisë së Bregdetit.

“Inspektori i Përgjithshëm, në zbatim të nenit 40, pika 1/a të ligjit nr.9049, datë 10.04.2003 “Për deklarimin dhe kontrollin e pasurive, të detyrimeve financiare të të zgjedhurve dhe të disa nëpunësve publikë”, i ndryshuar, sipas të cilit “Për mosdeklarim periodik apo me kërkesë, në afat dhe pa shkaqe të arsyeshme, zyrtari ose personi i lidhur me të, që mbart detyrim për deklarim, dënohet me gjobë nga 50.000 (pesëdhjetë mijë) Lekë deri në 100.000 (njëqind mijë) Lekë”, vendosi masën administrative “gjobë” për subjektin deklarues, Auron Tare”, thuhet në arsyetimin e marrjes së gjobës ndaj Tares.

 

July 22, 2014 14:26
Komento

10 Komente

 1. Meplasibytha.com July 22, 15:40

  Auroni shoke,
  U gjobit keq fare,
  Dje mbremjes pinte kafe,
  Me Skender Minxhozin si dele manare.

  Skenderi bente indiferentin,
  Mbasdites tek nje kafe e
  Myslym Shyrit,
  Qene te dhene mbas hapesirave qe mun t’u linte Ed Rama,
  S’dininn te kendoniin asnje kenge nga te Isuf Myzyrit.

  Reply to this comment
 2. topi-popi July 22, 16:25

  race e poshter… e pretendojne pastaj se jane me te mire se salistet! Te gjithe politikanet dhe funksionaret e larte te shqiperise jane hajdute ordinere dhe nje pjse si sala, edi, meta, ndoka-t, basha etj jane edhe vrases!

  Reply to this comment
 3. korabi July 22, 20:28

  Ky (Auron Tare) eshte pa shkolle, pra diletant ne ate qe pretendon dhe punon. Ambicioz per te marre gjithcka qe si takon. Shkruan letra anonime per gjithcka dhe te gjithe. Mashtron , genjen dhe manipulon. Nje arrivist problematik nga nje familje problematike , me femijeri te turbullt. Shkurt – i rrezikshem per mendjen e semure qe ka e nga e cila udhehiqet

  Reply to this comment
  • Tan_Tironci July 22, 22:31

   Ju, qe shani, e qe nuk e njihni me siguri Auronin, mund te thoni cte doni. Por, une mund tju kujtoj nje shprehje te Luftar Pajes, : A nuk i hani mune!!! Auronit dhe ne, shokeve te Tij.
   Sa koqe kandari, pretendojne se shkruajne shqip ne kete forum jane me shkolle te larte!!? Ai u gjobit, per vitet qe ka jetuar ne Amerike… shkrimi tinzar, dhe gjoba e vene, eshte nje kujtese per Auronin, por, kjo, perseri rregullohet, kur Auroni te paraese para ktyre berjen e taksave ne Amerike…. dhe keta, nuk do i thone me fal, por, as do i kerkojne 500 dollaret e qelbura mbrapsh.
   Auroni nuk eshte Tom Rifdge, qe mori miliona leke nga Sala, dhe nuk i deklaronte ne Amerike….
   Nese nje shkrim ketu shkruhet si nje lajm, ruani grate tuaja, se cfare bejne, kur, ju, erreni me djem fisnik si Auroni….
   Kaq kisha per momentin, se sa per shkollen e Auronit, kerkoni ne google, se do jua jape nje pergjigje se cili universitet i perket… ( ahh, se mos harroj, kalofshi bukur me komshiet ne plazh, e keni gati e te pastruar, e mos trani cha[in fare nese jeni te pire, ka njerez qe e kane per vullnet tju shpetojne nga mbytja).

   Reply to this comment
   • E VERTETA July 23, 08:32

    Auroni eshte djale inteligjent dhe i ditur. Njeri pozitiv gjithashtu. Ka vetem nje defekt, nese mund te quhet keshtu, ha akullore rruges duke ecur. E kam pare me shume se nje here.

    Reply to this comment
 4. lili July 22, 23:40

  Po shkarkimi nga detyra shtenore,per mosrespektimi te Ligjeve te Shtetit kur do te ndodhe?
  Apo kjo rilindje eshte vidh e renj sa te duash e do promovohesh?

  Reply to this comment
 5. ben July 23, 07:54

  O korab ti qe flet per Taren dhe familjen e tij a mund te japesh ndonje shplegim se un qe te pyes e njof mjaft mir n.q.s e ke fjalen per Auronin esht nje djal me kultur dhe i sjellshem por ju jeni mesuar me shpellar e malok dhe smundeni ndryshe por slat njeri pa mar neper goj , ju ka edukuar Sal qeni te urreni cdo gje te rregullt e te paster Auronin qe femij deri tani ne Tiron e njohin si nje djal fisnik o shpellar spiuner e pa moral qe per lek shisni nen e bab.

  Reply to this comment
 6. hithri July 23, 12:30

  Nuk e di se sa ka fshehur Auron Tare, por mendoj se ka te tjere qe kane fshehur shume kolosale ne kahasim me te dhe nuk kam lexuar qe te jene gjobitur. Kjo gjobe tingellon si nje gjobe per ngritje problemesh nga ana e tij. Ata qe jane kritukuar me sa duket kane akoma pushtetin packa se jane ne opozite.

  Reply to this comment
 7. drejtesi July 23, 12:58

  Hajde dhe minister ! Tani i ploteson kriteret ,eshte i barabart dhe i njejte me te tjeret . I deklaruar fajtor per shkelje rregullash ligjore . Ju qe e keni shok jeni ne te drejten tuaj per ta vleresuar si individ . Te gjithe te tjeret qe as shok nuk jane dhe as e njohin ,ju intereson si drejtues i nje institucioni te shtetit sa korrekt eshte me ligjet e shtetit . Ne fund te fundit paguhet nga takspaguesit shqiptare dhe jo nga miqte dhe shoket per detyren qe kryen.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*