Beqaj: Spitalet, gadishmëri të plotë për festat

December 31, 2014 12:24

Beqaj: Spitalet, gadishmëri të plotë për festat

Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, ka thënë se mjekët do të jenë në gadishmëri të plotë gjatë festave.

Unë besoj se do të jemi në gjendje të përballojmë të gjitha situatat. Ne kemi marë masa në 92 qendra shëndetësore pë të furnizuar me barna të gjitha spitalet deri në fund të marsit pasi ka bllokim pas kësaj periudhe”, tha Beqaj.

Në bilancin e këtij fundviti, ne kemi realizuar 30 % më shumë punë krahasuar me një vit më parë”, tha më tejs ai.

Deklarata e Beqaj u bë gjatë një vizite në QSUT, ndërsa do të vijojë të vizitojë edhe Qendrën Kombëtare të Traumës (ish-Spitali Ushtarak), dhe Urgjencën e Tiranës.

December 31, 2014 12:24
Komento

2 Komente

 1. Prudentino December 31, 13:18

  Ca zgedhihet kjo debilja e Kico Glozhenit!?
  Te lyeje me boje kangjellat e rrethimit te spitalit se i duket spitali si therrtore.

  Reply to this comment
 2. Bimo December 31, 15:54

  Nuk ka kohe te bej punen kjo debile se e ka mendjen te vjedh ndonje tender dhe te pij uiski gjithe diten ne zyre.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*