Presidenti flet çiltër me Çimin dhe me Çanin: Duan të më vrasin, mafia ndërkombëtare më ka vënë në shënjestër. Unë nuk jam si Monika

May 22, 2020 09:43

Presidenti flet çiltër me Çimin dhe me Çanin: Duan të më vrasin, mafia ndërkombëtare më ka vënë në shënjestër. Unë nuk jam si Monika

Ilir Meta tha se disa gangsterë lokalë dhe ndërkombëtarë kanë kënaqësi kur vriten shqiptarë dhe me gjakun e tyre vendosin regjim diktatorial dhe një ndër këta objektivë është edhe Presidenti.

Sipas Metës, ai është objektiv për qëndrimet e tij për çështjen e Kosovës dhe stabilitetin e rajonit. “E shpreh forcën atëherë kur duhet dhe nuk mund të provokohem si pak ditë më parë, kur duan armiqtë e Shqipërisë.

Ca gangsterë lokalë dhe ndërkombëtare. Një objektiv i këtyre armiqve të Shqipërisë është edhe Ilir Meta, jo si individ por për qëndrimet e mia për çështjen e Kosovës, stabilitetin e rajonit.

E kanë kënaqësi të vriten shqiptarë dhe me gjakun e tyre të vendosin një regjim diktatorial”-deklaroi Meta.

Pjesë nga debati:

Çani (Arjani): Unë them se këto që themi nuk janë zgjidhje. Që në vitin 2013 ka pasur një skenar të parapërgatitur. Nuk jemi rastësisht te polici që i ve shkelmin atij studentit. Ka investuar shumë në Policinë e Shtetit. I ka bërë të frikshëm…

Meta: Nëse keni ju frikë nga këta policë, bravo ju qoftë. Nuk e ka fajin Enver Hoxha.

Çani: Nuk mund të bësh Venezuelën. Je shumë vonë

Meta: Unë flas për të gjithë ata që duan të jetojnë me dinjitet, si njerëz të lirë.

Peka (Çimi): Nuk mund të flasësh në emër të të gjithë popullit.

Çani: Po them të kundërtën. Vetëm një rast kemi patur, në 97 kur njerëzit humbën para dhe dolën. Unë nuk di që ky popull të ketë një kulturë proteste. Unë thjesht konstatoj.

Peka: Unë dhe Bejtja kemi qenë në transmetim 40 orë live edhe kur na thonin nuk do të prishet Teatri, ndërpriteni transmetimin live. Edhe këtë çështjen e firmës nuk e njoh.

Meta: E shpreh forcën atëherë kur duhet dhe nuk mund të provokohem si pak ditë më parë, kur duan armiqtë e Shqipërisë. Ca gangsterë lokalë dhe ndërkombëtare. Një objektiv i këtyre armiqve të Shqipërisë është edhe Ilir Meta, jo si individ por për qëndrimet e mia për çështjen e Kosovës, stabilitetin e rajonit. E kanë kënaqësi të vriten shqiptarë dhe me gjakun e tyre të vendosin një regjim diktatorial.

Bejtja: Mund tju vemë emra?

Meta: Do tju them edhe më shumë. A ju thashë se mos pati zgjedhje më 30 qershor nuk ka negociata? E patë si u shtuan kushtet? Nuk ua them dot të gjitha. Unë nuk jam si Monika që e ka personale, unë e kam kombëtare, kushtetuese.

O.J/DITA

May 22, 2020 09:43
Komento

18 Komente

 1. Aleksander Thana May 22, 10:05

  Koke e madhe! Figure menderkometare!

  Reply to this comment
 2. Genti May 22, 10:38

  Te je nje vegel masone zioniste e Iluminatit, o Kokelopa e Cepanit. Ata nuk te benin President me firmen e vegles tjeter Edi Rama, pa te kunguar njehere dhe pa te kthyer ne nje vegel te tyre kunder interesave te vendit. Keshtu qe mos ki merak se ata nuk te vrasin deri sa ti ju sherben.

  Por ty duhet te nxjerrin ne gjyq dhe vrasin vete Shqiptaret. Ty dhe te gjithe ata qe jane ne poste te larta e vende kyce ne politike, pozite-opozite. Asyeja? TRADHETI E LARTE NDAJ KOMBIT, SHQIPTAREVE DHE NJEREZIMIT ne pergjithesi.

  Reply to this comment
 3. Asap May 22, 10:39

  Patriot i madh grek!

  Reply to this comment
 4. Janullotas Qiriakos Tadic Sllobadankovic May 22, 11:15

  Le te jemi te sinqert .

  Zhdukja e bandes se Krimineleve dhe Tradhetareve – Shakterrueseve e sabutueseve te funxionimit te Shtetit

  te vete -shpartalluesit e Buxheteve e THESAREVE TE SHTETIT
  si pasoje rreximi ne Mjerim e Destabilite i Shqiperise ,

  tingellon si nji fat i madhe per Shqiperine .

  Kush shqiptareve sdo deshironte largimin nga jeta e shqiptareve gjithe Kriminelet e tipit lyer muta ,

  qe mbasi sla maskarallik e poshtersi tradheti e pabesi

  probleme sabotime minime te drejtesise ktij vendi

  dhe akoam nuk ndalet ne veprimtarine e tij antishqiptare

  duke sprucuar Helm cdo dite Opinionit shqiptare

  pra shkurt duhet uruar largimi nga Shqiperia e bandes

  famekeqe qe hyri ne Poltike me Maska Greko -Serbe

  per te sabotuar Demokracine e Shqiperi ,

  pra edhe njiher udhe e mbare i qofte ,ju boft snajperi apo droni apo kundra tanku etj etj Top .

  E duam Shqiperine pa Politikane Kriminela mafioze ,

  intrigante sabotatore hajdute mashtrues ,

  si kto 30-vjet jetuam . Stop Marrezise !

  Reply to this comment
 5. Shko sa me par adej nga dole o Djalli vrymes se Zeze .beja kte nder Shqiperise May 22, 12:19

  Sigurishte qe nqs Alende bo sonte vetrvrasje ,

  do t’ja dim shuuuuuuuume per faleminderit

  gjithe shqiptaret dhe do t’i shkojme ne varrim bashke me

  Ambasadoret e Huaj qe nga ai i Anglise qe e ka pas

  Mike Shtepie e deri ke ai i Kazakistanit

  cere thu mer yahoo !

  Jena bo Gati me tana 🙂

  (sipas Zakonit ,personi qe do bej Qarjen e Lamtumires .

  si psh po si na ike ,si na le o Shkerdhata presidet qe s’le Thesare Shtetit ne kembe etj etj thon se eshte caktuar Kryeministri Rama )

  Duam te trasmetohet vdekja e Morrit Bethamor te Cepanit Live ne TV

  Reply to this comment
 6. Gzim Kulufi May 22, 12:32

  Nuk e besojme 100% kete, per faktin se amerikanet e kane Liken, sic kane dhe Edushin, ne xhepin e vogel. E jo vetem amerikanet, por edhe mustaqeziu i Ankarase i ka te dy ne xhepin e tij te vogel, keshtu qe atyre nuk u prish shume pune as Likja e as Edushi. Rusi e kinezi jo e jo, se cfar do fitonin nga likujdimi i njerit, apo tjetrit! Qe Likja ka ca ftohtesira nga daj Samiu, kjo eshte vene re me kohe, por gjera pa qeder, si i thone. Sepse daja matane Atlantikut e ka arritur tashme qellimin e tij, katandisjen e ketij populli ne nje pacavure pa mendim, pa identitet dhe pa aspirime. Qe po tu dhuroje ndonje therrime, ky popull ti bej hasha e falenderime pa fund.

  Reply to this comment
 7. DALLTON May 22, 12:56

  Ne SHqiperi prej kohes se SKenderbeut dhe deri ne ditet e sotme pabesi dhe percarje ka pasur ,midis shqiptareve por per Presidenta dhe K/Ministra prej 90-tes po ti shikosh te gjith presidentet duke filluar nga Ramizi ,Saliu,Bajrami,Bujari,Iliri nga Cepani i Skraparit te gjithe kane deklaruar se na rrezikohet jeta ,por ju zoterinj kini hyre Presidenta dhe per 8-vjet kini dale “sheika “me pasuri marramendese ,por a jeni ju me Keshilltare?A jeni ju me Bodigarde ?Pse kini kaq frike ?,Sa delni me jeleke anti plumb ,ju jeni hajna ,jeni Kriminela ,jeni agjende ne sherbim te Acfaljes -Greke apo agjende te U.D.B.kini bere dhe beni pazare per shitjen e territoreve -shqiptare ,ashtu si e shiti SHendaumin -Ahmet -Zogu ,apo marrveshjen qe Beri Sali-Berisha per shitjen e detit ne ujrat territoriale me Greqine ,ju zotrote kini bere pazare me Edvinin e Surrelit per deformimin e reformes ne drejtesi ,apo reformes zgjedhore ,jeni ju qe doni te perfitoni nga nji Teater-Qe s’kishin ku ta kafshonin”QENTE”,por ju i shfrytezoni keto qe permenda me siper ,vetem e vetem per te mbrojtur sarajet tuaja ,ty Ilir-Mortia me shume te dhimsen qente e macet sesa SHqiptaret prandaj mos na trego se te rrezikohet jeta ,por po te rrezikohet pasuria qe ke vene duke vjedhur ,duke I pire gjakun deri ne piken e fundit popullit.

  Reply to this comment
 8. Lili May 22, 13:05

  Nuk funksionon me viktimizimi per t’u be hero!
  Mos, se shqipet kane me thane o dashte Zoti te kene sukses ne kete mision ata!

  Reply to this comment
 9. Tani May 22, 14:10

  I pershendes te gjithe komentuesit. Shpresoj qe te jene shumica e Shqipove keshtu.

  Reply to this comment
 10. Fati May 22, 16:05

  Shikoni se cfare mostra ka thirre dhe kuvendon me to fantazira.cimin nje kok pa lare dh canin nje idiot me kaull apo bio.

  Reply to this comment
 11. fteri May 22, 16:08

  L.Basha ,skenare të mirorganizuara të dorzimit të lidershipit Ilir Metës ,nuk ka asnjë rol ,gruaja tij ka ,se është zemra e teatrit mafioz të klasës politike ,për të eleminuar sistemin e drejtësisë që pa lindur,ose mundësisht foshnje.Këtu ka një konspiracion tre palësh dmth mafje që ndryshimi i këti sistemi moçal 30 vjeçar të jetoi ,sepse mendoi se sa për reformën në drejtësi u ka dalë frika ,vetëm kan frikë praninë amerikane në shqipëri.Në qoftë se amerikanët do të dështojnë ,atëherë klasa politike 30 vjeçare do hedhë valle mbi gërmadha ,do ngre dolli .PDapo LSI ,apo PS ,kurr nuk mund të vendosin shtet ligjor në shqipëri,pas kemi një President hileqar ndërkombëtar.i zhytur në vjedhje e krim galopant.kështu jan dhe dy forcat e tjera .Mjer ne me Çim peka ,Çano e kompani.

  Reply to this comment
 12. tomorraku May 22, 16:26

  Ilir Meta ka vajtur te gjej ngushellim tek Cimi i Saliut dhe Ariani i “Klanit”te Saliut dhe cudia eshte se edhe KM. Rama ishte disa dite me pare atje;Pra President e KM qe falen ne nji kishe apo xhami,apo marrin a japin porosi nga i njejti burim,me siguri jane ne te njejten mendje!Po deshet mos e besoni!Ja si po i shtyn ditet e muajt Ilir Meta ,qe ishte gati te shkarkohej nga komisioni parlamentar qe u ngrit me aq shpejtesi e “beri aq pune “sa nga” lodhja e madhe”,po pushojne qe ta marrin pak veten!

  Reply to this comment
 13. alphade May 22, 18:56

  Nuk i ndyne duart njeri me nje HAJDUT, prandaj flij i qete
  ne Gjirin e Lalezit, me 11 WC dhe njeren prej tyre aposta-
  fat per macet.Besoj se as Presidenti me I fuqishem I bo-
  tes zor se ka nje vile te tille ne AMERIKE ?! Ju me siguri
  Ja kene kaluar atij. Ndersa D.Trump i ka bere me Pune,
  bile ka shkruar edhe nje liber se “Si mund te behesh I pa-
  sur”, ndersa Ju,zoti president I Shqiperise me 3 milion te
  varferi, pasurine marramendese e keni bere me te vje-
  duhur plackitje te pasurise she Shqiptareve duke shfry-
  tezuar kapjen e shtetit dhe te pushtetit. Koha mbaroi,
  maskat tuaja Kane Rene nje here e pergjithmone “triunvi-
  rati” : Berisha- Meta-Basha duhet te perballen me Drejte-
  sine e Re dhe jo ta anatemojne ate si veper direkte e
  SHBA dhe BE-se ! Perrallat tuaja,zoti President nuk i ha
  me njeri ! Dorezo Floririn dhe pasurine e vjedhur……!!!

  Reply to this comment
  • Korabi May 23, 08:29

   Po po Trumpi i ka bere me pune te ndershme. Po ku dini gje ju o tutkuna. Juve ju duket Amerika si engjell. Ik ik ne USA te shikosh se sa njerez jane pa shpi e te droguar.

   Reply to this comment
 14. Adih May 22, 21:45

  Mos do te vrasi Edi Rama ty o Mete .Jo or jo, je gabim .Ti i dhurove me vidion me ze e me figure ate karrige Rames ,pa haruar edhe kater te renet ne ate 21 Janar .Prandaj mos kij frike . Apo mendon se e meriton te jesh president .Ramuti te beri ty ,pa deshiren e mbare popullit shqiptar .Ju ka ardhur te gjitheve mortja o Like fshatari i cepanit te Skraparit .

  Reply to this comment
 15. gjermani i fundit May 22, 23:04

  Thashe se ishte rubrika Gojet e Liga.

  Reply to this comment
 16. hashash hashish hashure May 22, 23:41

  takova nje skrapaelli ne greqi. po lypte. i thashe si ka mundesi ,ju skraparllinjte s’late gje pa bere ne kohen e merhumit ,s’po lene gje pa bere edhe ne dhimokraci.E pO s’jemi . te gjithe si LIKE FLORIRI . me vone mora vesh se rrinte i fshehur per kontrabande droge.LIKE ,odo perfundosh lypes o do shkojsh per LESH.

  Reply to this comment
 17. kasemi May 23, 08:32

  Like kujdes se mafja nuk te perkdhel, por ti si pjestar i mafias duhet te jesh i mbrojtur, nqs i ke qendruar korrekt, ndryshe koqen e plumbit do te hash, nuk te mbron dot as policia e as keshilltari yt juridik, hajdut i certifikuar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim