Ilir Meta në aksion për lirimin e Ramush Haradinajt

January 10, 2017 14:41

Ilir Meta në aksion për lirimin e Ramush Haradinajt

 

Kreu i Parlamentit Ilir Meta ka zhvilluar një vizitë në selinë e AAK-së.

Meta ka mbushur të pranishmit me shpresë pasi paraqiti planin e veprimit për të liruar Ramush Haradinajn.

Ai është zotuar se do të shpresojë deri në fund dhe madje është shprehur i pakënaqur nga arrestimi.

Nuk më pëlqeu arrestimi i Ramushit – u shpreh Meta, duke goditur në zemër autoritetet franceze.

Por kreu i parlamentit nuk e la me kaq, pasi pak fare më vonë ai u shpreh i bindur që besonte në lirimin e liderit të AAK-së dhe se do e priste personalisht, i ulur këmbëkryq, rikthimin e Ramushit në atdhe.

p.s. Gojët e Liga vazhdon të jetë rubrikë satirike

January 10, 2017 14:41
Komento

1 Koment

 1. Beqo January 12, 17:37

  PO LIKE HAJDUTI

  JU TE LSI LEHNI E STE KAFSHONI.

  URGJENT TE NISET XHA BRAHO NE FRANCE

  LSI PO PREGATITET

  TE RREMBEJE HAREDINAJN.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*