Meta: Nga kafja e lagjes, gati për të ndjekur Kombëtaren

September 10, 2019 20:11

Meta: Nga kafja e lagjes, gati për të ndjekur Kombëtaren

Në “Elbasan Arena”, teksa pritet të nisë pas pak çastesh ndeshja kualifikuese Euro 2020, Shqipëri-Islandë, atmosfera për shkak të disa rezultateve zhgënjyese të ekipit kuqezi nuk ka qenë ajo e zakonshmja.

Megjithatë stadiumi është duke mbushur.

Shqipëria e humbi ndeshjen e kaluar me Islandën, ndërsa ka vetëm dy fitore pas pesë ndeshjeve të para. Islanda ka 12 pikë, aq sa dy ekipet e tjera kryesuese, Franca dhe Turqia.

Mes tyre ka edhe tifozë speciale si Presidenti Ilir Meta, i cili tre ditë më parë ndoqi ndeshjen e Kosovës, kundër Çekisë, tha nga kafja e lagjes, se po drejtohet stadiumit të Elbasanit për të përkrahur kuqezinjtë.

“Nga kafja e lagjes: Gati për “Elbasan Arena”!”ishte mesazhi i Presidentit Meta sot.

 

l.h/ dita

September 10, 2019 20:11
Komento

4 Komente

 1. Presidenti qe nuk vlen as 1 qindarke per publikun ! Me i pasuri ne Shqiperi September 10, 21:16

  Presidenti me i shtrenjete dhe me pa vlere per kombin shqiptar !
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=164&v=TrGKBeBWvSg

  Me i pasuri ne Shqiperi super milioner ne nje vend shume te varfer sic eshte Shqiperia me mbi 1 milion emigrant !

  Reply to this comment
 2. Po të keni presidentin afër në stadium,tifozë ruani xhepat! September 10, 21:58

  Sa do të përpiqet kusari i kapur duke vjedhur me zë e figurë është një plehër që nuk mund të riciklohet duke u shtirur si njeri normal i shoqërisë. Vetëm në Shqipëri kusarët bëhen presidentë dhe kryeministra në vënd që të ishin në burg!

  Reply to this comment
 3. Biden September 11, 10:15

  Ja dhe Elmer Fudd ne versionin albanez

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*