Takimi për Reformën, Meta pret Bashën me 42 trëndafila blu

June 12, 2016 11:21

Takimi për Reformën, Meta pret Bashën me 42 trëndafila blu

Takimi i paralajmëruar një ditë më parë mes kryetarit të kuvendit Ilir Meta dhe kryetarit të PD, Lulzim Basha, ka nisur në ambientet e hotel ‘Rogner’.

Sipas reporterëve të pranishëm, i pari që ka mbërritur në takim ishte Meta, ndërsa Basha ka hyrë disa minuta më vonë.

Takimi që vjen në kuadër të Reformës në Drejtësi përkon edhe me ditëlindjen e Lulzim Bashës, i cili feston sot 42-vjetorin.

Për këtë arsye Meta e ka pritur Bashën me një tufë me 42 trëndafila blu.

Mazhoranca ka plotësuar kërkesën e opozitës për votimin e krerëve të drejtësisë me 2/3 por PD kërkon tashmë edhe të ashtuqujturat  “vende të rezervuara”, të premtuara sipas demokratëve nga ndërkombëtarët.

Këta të fundit i kanë bërë ndërkaq thirrje qeverisë ta çojë draftin për votim në Parlament.

 

June 12, 2016 11:21
Komento

15 Komente

 1. Vlora1912 June 12, 11:33

  Te dh*efsha Reformen!!!

  Po qe se reforma ne Sistemin e Drejtesise ka ngelur ne dore te:
  1-Hajdutit te provuar me ze e figure, i verifikuar edhe nga ekspertiza e FBI-se

  2-Kryehajdutit te Rruges se Shkombit, 220 mln euro, qe i shpetoi ketij Sistemi,

  Ateher, kurre edhe mos u befte kjo reforme.
  Kurr edhe mos u befte ky vend i Mallkuar…

  Ne, qytetaret e thjesht te ketij vendi, nuk e duam nje reforme sa per sy e faqe…..

  Sepse kjo reforme, e hartuar nga ata qe duhej te ishin ne Burg tashme, ju sherben vetem atyre dhe te gjith te korruptuarve te ketij Sistemi.. ..

  P.S
  ?????!!!!

  Reply to this comment
 2. naku June 12, 12:39

  Katandisje ne nje pacavure e te ashtuqyajtures Reforne ne Drejtesi. Te beje reforme Meta me Bashen!? Absurdutet! Krim +Hajduteri=???
  Shumice me paterice qe ska mundesi ti jap ate qe populli do,refirmen me radikale ku kriminelet si Saliu e Luli dhe hajdutet si Meta te ulerijne deri ne fund te jetes se tyre neper biruca. Ky takim mbyll perfundimimishte mos berjen e reformes ose do e dkordesohen per piselleqe si gjuthemone.

  Reply to this comment
 3. Darius June 12, 12:42

  O Vlora……merrni pushket bejani Fora….
  Pse sot ne 2016 shqiptaret jane akoma ne gjume??
  Reforma ne Drejtesi nje titull alla Hollivudian,nuk eshte vecse nje vazhdim i sistemit te kaluar,ku ne Byro u mblodhen,mekanike,shofere,fermere(titulli sot),jo per merita te vecanta po per te mbajtur ne kembe sistemin me ane te injorances,sic beri Stalini me ish te burgosurit.
  Dhe sot kjo RFD,nuk eshte vecse per te konsoliduar pushtetin e injorances,ku qellimi eshte qe KUBEJA,nuk do preket por Ushtaret e Kubese,deputete,prokurore,gjykates,police,k.bashkish,prefekte…etj,do bejne ZAP me ane te injorances se tyre,sklleverit sic ka ndodhur me pare.
  Pse SOVRANIT,nuk i jepet e drejta e Referendumit..???sepse ne skemi SOVRAN,Sovrani yne eshte nje qenie me dy kembe,qe ha,fle,pertyp ca ti japin,ne perendim keto quhen….Goje qe ushqehen KOT.!
  Sot ne ate RFD,po konsolidohet pushteti per femijet e tyre,dhe qe vet te jene te sigurte ekonomikisht dhe politikisht,sepse nje TRA ligjor qe favorizon vetem femijet e KUBESE,Sovranit nuk i lind me e drejta per Revolucion apo Proteste,por ka te drejte vetem per pune,heshtje,bindje..etj.
  RFD e financuar nga SOROS,fut ne mbrojte ligjore Kubene,ku do te pershtatej thenia….Atdhe,te gjitha behen nen Emrin Tend!!!
  RFD me,hajdute,imorale,vrases,..nuk ka,por tashme do jene Dy kushtetuta,nje per Sklleverit ajo me nje kapak te Kuq me Shqiponje,dhe nje e dyte brenda saj e quajtur RFD,per KUBENE,qe garanton vazhdimesine e tyre.
  Do te shikoni me vone kur te miratohet,se si do te funksionoje RFD,per ke kaste…..,?

  Reply to this comment
 4. Monika Kryezeza June 12, 12:59

  KUSH ESHTE DAJ META DHE KUSH INFORMACION ANTISHQIPETAR I BEN REKLAME!!!!???’
  -Ne emer te kujt nje antishqipetar pjese 25 vjet e shperberjes perdor flamurin shqipetar ne nje qoske qebabtore apo hale me emerin ROGNER ku 25 vjet jane bere tere pazaret antishqipetare te shperberjes se ish shqiperise kthyer ne Bathore nga dhendurret serbe me emerin Sali,Çobenjte pe Blushi e Nano -ZI e nje ESAT PASH TOPTANI i quajtur kryehajduti –LIKE FLORI!?

  Reply to this comment
 5. Monika Kryezeza June 12, 13:01

  KUSH ESHTE ‘LIKE FLORIRI’ DHE KUSH INFORMACION ANTISHQIPETAR I BEN REKLAME!!!!???’
  -Ne emer te kujt nje antishqipetar pjese 25 vjet e shperberjes perdor flamurin shqipetar ne nje qoske qebabtore apo hale me emerin ROGNER ku 25 vjet jane bere tere pazaret antishqipetare te shperberjes se ish shqiperise kthyer ne Bathore nga dhendurret serbe me emerin Sali,Çobenjte pe Blushi e Nano -ZI e nje ESAT PASH TOPTANI i quajtur kryehajduti –LIKE FLORI!?

  Reply to this comment
 6. ALARMI SOS June 12, 13:13

  DHENDERRI SERB dhe ILIR PASHE TOPTANI si Millosheviçi dhe Arkani qe i ‘komandon nga varrezat e deshmoreve AZEM KRRIMINEL HAJDARI!

  Reply to this comment
 7. shqipe June 12, 13:16

  Pse, o Zot na ke mallkuar
  Dhe per dite na dergon nema
  Ne ke fjetur me djalleshen
  C’faj kam une qe ngjaj ne nena?!

  Apo mos me Perendine
  Ka fjetur djalli me bri?!
  Se nga bemat,shqiptaret
  Ja kane fshire orrnok atij!

  me dy krahet qe ta marresh
  dalim pjell’ e pjelle e dreqit
  Dhe do bejme prokopi
  Kur t’i shohem majen veshit

  Reply to this comment
 8. Avni Rustemi(nipi) June 12, 13:36

  U BE FLAMURI SHQIPETAR LETER HIGJENIKE KU NGA DO VETE ANTISHQIPETARET AGJENTET E HAJDUTET FSHIJNE BYTHEN OSE I PERDORIN TOPALLET MONIKAT ERMAJLINDAT E MESILAT PER MESTRUACIONE,POPULLI MBLEDH 25 VJET BAJGAT E KALIT TE XENIT TUA JAPE PER TE NGRENE FEMIJEVE 25 VJET BARKTHARE NDERSA ME PARATE E SHQIPETAREVE BEHEN FESTA NE GJIRIZIN E LALESIT ME PROSTITUAT FEMIJE BASTARDE E POLITIKANE QE MERITOJNE GIOTINEN!

  Reply to this comment
 9. vasili June 12, 13:38

  Normale qe kryebanditi i lsi,kryekokpalari Meta i zbritur nga Cepani i Skraparit,te shkoje ta takoje ´´zyrtarisht´´ bashkepuntorin e tij te bandes se saliut,qe vrane pa i u dridhur dora,´´kokpalaret´´ e pa mbrojtur dhe futi duart ne xhepat e tyre te ronitur,per te vjedhur nje cerek miliardi euro.
  Haxhi qamili,para njeqind vjetesh nuk arriti te bente shteti,kurse keta haxhiqamilet e zbritur, nga mali,kane nje cerek shekulli qe e kane kapur kete vend,nga koka dhe nga koqet,tani nen veshtrimin dhe aprovimin e nje kryeveziri dordolec.
  Prandaj duhet shkuar ne Europe nga syte kembet dhe Europa duhet te na pranoje si sirianet e saj.

  Reply to this comment
 10. fshatari pafshat June 12, 13:43

  Trendafila per vrasjet e 21 janarit 2011 !!!!!?????.
  Muti mbetet Mut
  Qofte 1cm
  Qofte 1 Kut.

  Reply to this comment
 11. berkley June 12, 14:00

  Ironia eshekullit:
  Flamuri yne kombetar ne sfondin e fotove te hajduteve!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 12. Diko June 12, 15:22

  KUR MBLIDHEN SORRAT BIE ERA KERME.

  Reply to this comment
 13. fteri June 12, 18:16

  ****Kur fillon të respektohet rruspia me trëndafila e ka marrë lumi këtë vendë !..Ky është një qëndrim i turpëshëm dhe i pa tolorueshëm i I.Metës ndaj zhurmës së përditëshme dizinformuese se do reformojmë drejtësinë ?!…Këto janë figurat politike më të pa interesuara dhe të inkriminuara me qëllim që shqipëria të mos ketë kurrë drejtësi dhe ligj[ të barabart për të gjithë..L.Basha është hajduti i 250 mijë euro të rr.kombit ,doli i pa fajshëm nga gjykata e korruptuar ,se mori raportë mjeksor !!!.. I.Meta vodhi në tavolinë 700 eurove të filmuar me zë e figurë edhe ky doli i pa fajshëm nga gjykatësit mafiozë ,këto killera që janë kalbësirë në zemër të atdheut që sot po kalbë tërë shqipërinë.L.Basha ,S.Berisha është e mbetet një kërcënim serjoz për popullin shqiptar.*******************
  I.Meta ose floriri kërkojnë që të groposin e varrosi drejtësinë shqiptare që kurrë të mos ndiqen vetë nga ligji për krimet që kanë kryer. Këto jan takime false e shtërngime duarësh jan mashtrime .se do të bjmë reformë në drejtësin shqiptre .Kemi një moçal i mbushur me prokuror dhe gjyqëtar killera që nuk e lëshoinë postin, sot janë një organizatë mafioze që përbëjnë një shpërdorim klasik të sistetemit drejtësisë.Kjo zhurmë është shurdhuese vetëm për të çorjentuar e mashtruar popullin.Nuk pritet REFORMË nga figurantët politik të ZHYTUR NË KRIME me shkëmbime trëndafilash ,kjo është tallje ,fyerje ,por edhe kërcënim indirekt nga kjo lukuni qenësh politik që ne nuk e qajmë kokën për popullin.Kjo është e pa zakontë që në një takim zyrtar shumë serjoz në cilësinë e kr/parlamentarit dhuron trëndafila për ditëlindje ?.. !!!! kur në tavolinë diskutohet një nga çeshtëjet më me rëndësi jetike për popullin ,,KUR e do kaqë shumë Lulin e dëshiron ti dhurosh lule qoja në rrugë private ,edhe kur e do shumë Saliun mos shkel rregullat në parlament ?!.. .Ky takim i sotëm është i diregjuar nga kreu i mafjes S.Berisha,pa lejnë e tijë Luli nuk bënë asgjë,Prandaj popull mos u gënjeni është vetëm propoganda mashtruese se do bëjmë reformën në prokorori dhe gjykata ,ky takim mbetet një mashtrim dhe fyerje e madhe.***********************************

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim