Ilir Meta uron PD: Të përmbushim ëndrrën e studentëve të Dhjetorit

December 11, 2015 19:00

Ilir Meta uron PD: Të përmbushim ëndrrën e studentëve të Dhjetorit

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka uruar përmes një mesazhi Partinë Demokratike dhe Grupin e saj Parlamentar me rastin e 25-vjetorit të themelimit. “Themelimi i Partisë Demokratike përfaqëson një moment të rëndësishëm në historinë e Shqipërisë, sepse është e para parti opozitare që i hapi rrugë pluralizmit politik në vend.

Është përgjegjësia e të gjithë klasës politike sot në vend, partive politike dhe shoqërisë shqiptare në tërësi që të ndërmarrim reformat e nevojshme që do të afrojnë më tej Shqipërinë drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian dhe përmbushur ëndrrën e studentëve të Dhjetorit për ta bërë Shqipërinë si gjithë Evropa”, shkruan Meta.

Në ceremoninë e organizuar sot në mbrëmje, PD kishte ftuar edhe kryeministrin dhe kryeparlamentarin.

December 11, 2015 19:00
Komento

8 Komente

 1. pfffffffffffff sharlatane ,fuck idiot islame December 11, 19:23

  ngelen mediat shqipcare duke treguar storiet “famoze” TE SHKERDHATAVE DEMOKRATIKE ,
  duke uruar pervjetore te krijimit te bandave parti , mbi veshjet interesante te sharlataneve te poltikes shqiptare ,me pardesyt e bardha ,e bla bla bla bllaaaaa pafund ,

  sikur jeta e shqiptarit mos te exzistonte fare per kto nastradine ,sikur arti e kultura e ktij popull ,te qendronte ne sertarin e fundit te komodines demode te modelit demokratike alla Islam !
  Marrezia Marshon …
  yxhyyym mamluk

  Reply to this comment
  • & December 11, 19:54

   Rrobt o Ilir Meta ku ti kesh.
   Listen e dasmes nga kreu ne fund o lavire. Saliu me banden e tij,por dhe ti me banden tende jeni,jo per ne burg,por per ne litar,per te gjitha te keqijat qe i keni shkaktuar Shqiperise.

   Reply to this comment
   • barboon December 11, 20:52

    Amin!
    Ca eshte Saliu perpara ketij persa i perket te keqes qe vazhdon te mbjelle.

    VETEM BURG,BURG BURG PER SHpellarin e skraparit…

    Reply to this comment
 2. SuloKapedani December 11, 19:43

  Partia demokratike ,Parti e mamlukeve egjyptiane,Bande hajdutesh dhe vrasetaresh,nderojeni se ka bere arritje te medha ne vjedhje dhe vrasje.

  Reply to this comment
 3. vasil December 11, 23:03

  Te permbushim endrren qe u a kemi dhjere:
  Te sabotojme reformen e gjyqesorit,qe ti shpetojme denimeve tona,te pa numeruara.

  Reply to this comment
 4. lato December 11, 23:22

  O ju dhjefsha studentet e dhjetorit! S`keni me cfare merreni dhe na tregoni perralla heroike per ca rrugace! Edhe une po te uroj:-Tu befshin vajzat studente dhjetori!

  Reply to this comment
 5. Mark uk December 12, 08:50

  Studentet e dhjetorit o Meta nuk mendonin se ne rrallet e tyre kan hajdutin e ardheshim e qe sot eshte kryetar parlamenti.

  Reply to this comment
 6. Zheleznov December 13, 06:50

  E di si po uron ky kryehajduti i politikaneve shqiptaret studentet e dhjetorit si dikur shoku i tij i ideali uronte aksionistet qe shkonin per aksion ” Shkofshi e arshi si Shkurtja jeme “. Shkurte vata, e bija e Heroit te Popullit Pal Vata vdiq ne hekurudhe si aksioniste. Dhe ky Heroi i Popullit qe u dekorua sepse i vdiq vajza kur percillte aksionistet i uronte ” Skofshi e mos u kthefshi asnji si Shkurta jeme “.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*