Imami: Basha është shkaktari kryesor i gjendjes së PD-së

November 8, 2017 20:01

Imami: Basha është shkaktari kryesor i gjendjes së PD-së

Ish-deputeti i demokrat, Arben Imami, vijon me kritikat e tij ndaj kryesisë së PD. Sipas tij, Partia Demokratike ka nevojë për një statut të ri.

I ftuar në “ABC News”, Imami tha se për disa javë do të paraqesin në kryesi dhe tek kryetari një projek-statut.

Sipas tij, kjo forcë politike ndodhet në këtë gjendje, për shkak të kreut të saj, Lulzim Basha.

“Basha është shkaktari kryesor i gjendjes së PD. Pas zgjedhjeve, një grup i madh anëtarësh kërkuan largimin e Bashës, por ai me një proces krejtësisht ilegjitim vendosi të ishte prapë kryetar i partisë.

Nëse Basha nuk e riformëson imazhin e PD-së, e vetmja gjë që na mbetet është të paraqesim një projekt-statut që të ketë garanci për këdo që merr pjesë në proces”, tha Imami.

November 8, 2017 20:01
Komento

4 Komente

 1. intelektuali November 8, 20:42

  “KOLLOVARI” I SALIUT, LULZIM BASHA ESHTE “DHURATA” E EDI RAMES PER QEVERISJEN E TIJ KRIMINALE.

  Nuk ka person me te pershtatshem per narkotrafikantin Edi Rama se KUSARI i Rruges se Kombit dhe VRASTARI i protestuesve ne 21 janar, Lulzim Basha dhe Edi Rama investoi shume per ta mbajtur ne kembe kete karagjoz qe nuk i ka mbetur pike morali ne llogjet qe leshon papushim si propagande komuniste duke mos harrura krimet e Sali Berishes me moton:

  QENTE LE TE LEHIN, KARVANI I DROGES TE SHKOJE PERPARA.

  Po ja qe ambasadori Lu nuk ra dakord me strategjine e Edvinit dhe ketij rufjani i plasi ne dore BOMBA e Sajme Qorrit me habiljat e tij.

  Reply to this comment
 2. kris 1 November 8, 21:54

  Basha eshte koka e turkut.Bandes se Berishes i ka dale boja.Riciklimmi i Imamit eshte vazhdim ii turpiit

  Reply to this comment
 3. Mark .U.K November 8, 21:59

  Arben kur ju larguan nga PD ju muaret tankun per te hapur depot ushtarake.Dhe Berisha jua fali e ju pranoj pran ne Pd.Tani mos leh si qen se ju duhej te shkonit ne burk e jo ne pd.

  Reply to this comment
 4. luli nga Puka November 9, 10:16

  ZOTI IMAMI !!
  PD-ja duhet te rithemelohet, nuk merret pushteti duke u
  bashkuar me Moniken.
  Imazhi aktual i PD-se megjithe pazaret e Bashes me Ramen eshte katastrofik.
  Ndoshta pakesimi i kokave te medha me origjine nga Tropoja do ta permiresoje imazhin e saj.
  Shume njerez nuk votojne per te nga alergjia qe kane dhe jo se duan socialistet.
  Per sa kohe qe Zeni nuk pergjigjet per ate qe ndodhi ne Gerdec dhe na çon fotot e pushimeve me ate zonjushen mos prit ndonje gje, ai duhet te veje ne burg!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*