Imami: Jam më shumë i lumtur për të ardhmen e PD-së, se sa për zgjedhjet e 23 qershorit

Redaksia Online May 1, 2013 17:19

Imami: Jam më shumë i lumtur për të ardhmen e PD-së, se sa për zgjedhjet e 23 qershorit

Ne nje takim me studentet Ekonomikut, ne Unviersiten e Elbasanit, Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami vleresoi angazhimin e te rinjve ne mbeshtetje te Partise Demokratike, si tregues i nje te ardhmje pozitive per kete force politike.

“Jam më shumë i lumtur për të ardhmen e kësaj partie se sa për zgjedhjet e 23 qershorit të cilat ne do t’i fitojmë. Jam i sigurt që kjo parti e cila votohet dhe mbështet nga ju pa paragjykimet e brezave të vjetër, ka një të ardhme brilante me ju e unë si një nga themeluesit e saj jam realisht i lumtur për këtë. Kam shumë besim dhe shpresë tek ju, çdo votë e juaja e shokëve dhe shoqeve tuaja, e prindërve tuaj e cila vjen për mbështetje ndaj zhvillimit, për integrimin, për të ardhmen tonë do të jetë shumë e çmuar dhe e vlefshme”, u shprem ministri Imami.

Ne kete takim Ministri Imami u ndal edhe tek puna e qeverise ne keto 8 vjet, duke vene theksin kryesisht tek infrastruktura rrugore.

“Një gjë është e vërtetë, si tuneli i Elbasanit ashtu edhe ai i Kukësit, janë tunele të ndërtuar në këtë kohë. Kur themi ky është ndryshimi, ndryshimi është kjo rrugë, ky tunel, rruga e tunelit që po bëhet e në mandatin e tretë do të bëjmë rrugën dhe tunelin e Arbrit. Kur kërkojmë një mandat të tretë, kërkojmë që ta mbyllim të gjithë infrastrukturën e këtij vëndi, për ta çuar këtë vënd në stadin e një vëndi të zhvilluar. Duam që Shqiperia në 2017 të ketë standardet e një vëndi të zhvilluar. Kjo është e mundur vetëm me këtë model sjelljeje, vetëm me këtë model qeverisjeje. Modeli tjetër është modeli i gënjeshtrave, i bllokimit, që nuk na çon askund. 8 vjet më parë, nuk kishim 1 km rrugë asfalt në fshat, sot kemi 6 mijë km. Kjo do të thotë zhvillim, më shumë punë, prodhim, kjo do të thotë padyshim, më shumë të ardhme për secilin nga ju”, deklaroi ai.

Duke u ndalur tek sektori i arsimit, Imami theksoi se tashme numri i studenteve ne univeristete eshte shumefishuar dhe infrastruktura ne shkolla eshte permiresuar dukshem.

Redaksia Online May 1, 2013 17:19
Komento

3 Komente

 1. Titi May 1, 18:16

  I vetmi zhvillim qe keni ba asht pasurimi marramendes i juaji dhe keminaliteti.

  Reply to this comment
 2. BAY AREA Ca. May 1, 18:23

  Vetem ne Shqiperine e drejtuara nga Sali V.P., ka paradokse dhe idiotesira si kjo qe ben Xheneral Kapter i vitit 1997 , ku drejtonte operacionet kunder kriminelit Sali, zotnia e tij Arben Imam-Bajalldi, Minister i mbrojtjes, flet per arsimin, rruget, tunelet, standarte et, brockulla po per Ministrine Mbrojtjes qe drejton asnje fjale, me gjithe se jemi vend anetar i NATO-s. Ky shoku minister duhet te flasi e te jape llogari qe shteti shqiptar dhe ky vete, kane thyer embargon e vendosur nga OKB, per vendet diktatoriale dhe qe jane ne konflikt. Ne cdo cep te botes ku ka konflkte te armatosura, jane dhe armatimet e tona qe mbushin xhepat e kodosheve, si ky Imam-Bajalldia, shefit te tij dhe hajduterise qe rrine pas kuintave dhe dirigjojne keto kontrobanda vrasese te njerezimit. Tyc & Toc.

  Reply to this comment
 3. andia May 1, 21:51

  minister imam bajelldi kujto 97 kur erdhe ne elbasan dhe u bere thirrje burrave tek sporti i vjete ‘djema rrembeni armet te rrezojme salin’…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*