Ina Rama i dorëzon detyrën Llallës: Uroj që prokuroria të mbetet e pavarur

Redaksia Online December 10, 2012 11:16

Ina Rama i dorëzon detyrën Llallës: Uroj që prokuroria të mbetet e pavarur

Ina Rama i ka lënë vendin sot kryeprokurorit të ri të sapoemëruar, Adriatik Llalla. Përmes një ceremonie të thjeshtë të kalimit të detyrës tek Llalla, kryeprokurorja në largim, Ina Rama, nuk ka preferuar të bëjë komente apo analiza, por ka falënderuar bashkëpunëtorët dhe ka uruar që institucioni i akuzës të vazhdojë të mbetet një institucion i pavarur.

“Kemi një ceremoni me protokoll të shkruar, por nuk kemi një traditë. Në pozicionin e prokurorit që lë detyrën, nuk kam mesazhe për t’ju dhënë. Kjo i takon prokurorit të ri. Por kam falënderime për të gjithë bashkëpunëtorët. Ka qenë privilegj dhe shkollë e madhe puna me shumë prej jush. Kanë qenë vite të mbushura me përgjegjësi, sfida dhe ngarkesa të mëdha emocionale. Kemi arritur standarde që janë për t;u vlerësuar. Uroj që prokuroria të vazhdojë të mbetet një institucion i pavarur”, tha Ina Rama.

Redaksia Online December 10, 2012 11:16
Komento

1 Koment

  1. mentari December 10, 12:03

    urojme z.dhalla
    suksese

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*