Ina Rama padit KLD-në

April 14, 2014 16:04

Ina Rama padit KLD-në

Ish-prokurorja e përgjithshme Ina Rama padit Këshillin e Lartë të Drejtësisë në Gjykatën Administrative.

Sipas padisë, Ina Rama kërkon anulimin e vendimit të KLD-së për mosemërimin e saj si gjyqtaret pranë Gjykatës së Apelit në Tiranë.

Kjo padi, erdhi pak ditë pasi anëtarët e KLD-së rrëzuan kërkesën e ish-kryeprokurores për rikthimin në detyrën e mëparshme në Gjykatës së Apelit.

Deri në mbarimin e mandatit të saj, Rama nuk ka pasur mundësi të kthehet në detyrën e gjyatëses, gjë që e ka ushtruar para se të ishte në krye të Prokurorisë së Pëegjithshme.

 

April 14, 2014 16:04
Komento

10 Komente

 1. inf April 14, 16:24

  Si ti si llalla asnji lek pune nuk bete .
  Je kujtu vone shume per ankim moj silvia e
  tiranes nuk ke punu hiç pate ngjarja termetesh dhe nuk
  rrase njeri ne burg .
  Misi jot mbaroi tani shko merr asistencen si gjithe te
  tjeret moj silvia e Tiranes se Silvia Kondi ti nuk u bere kurr..

  Reply to this comment
  • Asim Qerimi April 14, 17:03

   Po nuk e di moj legene,se si behet ne kete rast,hap thesin qe ke mbushur,jepu atyre pjesen,dhe me nje here fillone pune ne gjykate……Ti moj kuck je e vetmja kryeprokurotre qe perqendrove kopedencat ne tre vete neper prrokurorite e rretheve,tek krye prokurori,dhe dy ndimsat e tije qe ishin lidhja jote,apo jo……moj kulere,te fala nje ish oficer i policise gjyqesore…..

   Reply to this comment
   • Max April 15, 01:33

    Komplimente per shqipen i dashur. Nuk po futem te analizoj cfare ke dashur te thuash por perpiqu pak me gramatiken.
    Kalofshit mire.

    Reply to this comment
 2. gjyqtari April 14, 16:34

  Mos ki shprese kolege e dashur tek krahthari President.Ky ulog, nje avokat i PD dhe Berishes, eshte i paskrupullt me qendrimin e tij ndaj nje gruaje, ish kryeprokurore e Republikes, qe e la pa pune.Ky eshte nje kercenim edhe per Llallen, nese ai nuk zbaton porosite e e Ulogut dhe malokut.
  Po ti moj e dashur kolege ke nje faj, madje faj te rende.Qe nuk e denoncove ate fare koqe-kryeminister, kur te fye aq rende, sa nuk mund ti thuash as edhe nje prostitute te vertete.
  Perse heshte? Nuk bere as edhe nje deklarate per shtyp.Kishte te bente me nje shpifje publike ekstreme ndaj kryeprokurores se Republikes.
  Me vjen keq per ty, shume keq se e pesove ne emer te se drejtes, te zbatimit te ligjit.
  Turp.Turp per KLD e Ulogut, qe dirigjohet nga Maloku.
  Durim moter sa te ike ulogu…

  Reply to this comment
 3. ali April 14, 16:38

  KLD – ja duhet zhdukur nga faqja e dheut ! 85 perqind e korruptuar deri ne palce !

  Reply to this comment
 4. Elvira April 14, 16:39

  Mos prit nga Ulogu dhe Maloku, moj Ina. I ke fajet vete qe nuk e denoncove Berishen kur te fyu aq rende publikisht, por e durove.
  Duro moter sa te ike ulogu-president.

  Reply to this comment
 5. arben April 14, 17:29

  thot nje shprehje e popullit cfa do mbjellesh do korresh , pra ty tu lla shanci qe te behesh k prokurore dhe i pate te gjitha mundesite te tregosh veten dhe nuk e bere se te moren gjasme ne mbrojtje ai i burrit te shtetit te saliut , por te ishe treguar pak trime do tja kishe dale me faqe te bardhe por heshte , duhet te kishe akuzuar te parin k kriminelin sali qenin qe kur te vuni te tha silva kondi kur te hoqi te tha lavire , per se rron njeriu per nje cik fytyr dhe erze tja perplasje ne fytyre atij dhe te birin por u bere pale me gerdecin dhe pastaj ta perplasi plaku i qelbur ne fytyre kur ishe akoma ne detyre , pa tja kishe ngritur akuzen do te ishe 1000 her me shum dinjitet dhe nga faktori shqiptare dhe nga ata pak nderkombetare qe ju ka mbetur pak dinjitet ne ate vend prandaj sot je ber e pa vlere nga ajo klase politike kriminale qe tallen me ty sikur me nje njeri te rendomet te ati vendi te pakten ne keto 23 vjet demoshkeratoci .

  Reply to this comment
 6. P.A.B April 14, 21:05

  Znj Rama ndoshta na zhgenjeu ne si kr-prokuore ose aq i pati mundesite, dhe opinioni publik me te drejte ka kerkesa por ish-gjyqtarja Rama ka te drejte. Mua arsyetimi i saj “s’mund te kthehem tek krimet e renda, te gjykoj pikerisht personat qe kam hetuar” me duket mjaft llogjik dhe i sakte. KLD me eshte dukur tendencioze dhe gati-gati punitive ne vendimin e marre.

  Per kujtese tek miqte e mire virtuale, s’ben ta shajme nje President ne detyre, i mire a i keq, eshte ai qe eshte. Se dyti, “kufizimi i mundesive fizike” nuk perkufizon personin. Shume nga ne shpejt do shkojme ne moshe te III-te kur “goditjet fizike” jane pjese e jetes. Pa harruar, se legjislacioni Shqiptar mbron cdo te semure, e nuk lejon te fyhet askush. E them kete me shume respekt per kedo. [Fjala shkruhet Ulok/Uloku (jo, ulog)]

  Reply to this comment
 7. Arben April 14, 23:39

  MIKESHA SHITI DOSJEN E ILIR METES.

  SEQUI U DETYRUA JA THA HAPUR NE MEDIA, PAS VENDIMIT TE KORRUPTUAR TE GJYKATES.

  “PROKURORIA SHQIPETARE, TE MOS DEKURAJOHET POR TA NDJEKE CESHTJEN NE STRASBURG”.

  MIKESHA MORI PARATE E ILIR METES, KUPTOHET ME “BEKIMIN” E BAMIR TOPIT DHE JA SOT KEMI NJE HAJDUT NE KRYE TE SHTETIT.

  JO GJYQETARE ME, POR E KA VENDIN NE BURG.

  Reply to this comment
 8. Pëllumb zaimi April 15, 00:24

  Ina rama nuk është aq fajtore. Imagjinoni nje grua në kushtet e terrorit psikologjik e politik të pas 21 janarit. Saliu vrasës nuk e kishte veshtire t’i dergònte ca kapuçonë në mesnatë. Me sa mbaj mend para komisionit halimi u tregua me integritet. Gjithashtu dhe ne një intervistë te fevzi berisha..! Të kërkojë të zbatohet ligji për emerimin e saj nuk mendoj se ështe e gabuar. Me tepër prudencë me një femër që ju desh te notonte përmes një shteti kriminel dhe kapobandave shpellare !?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*