Sulmohet nga dy persona, Spahiu: Ishin të urdhëruar nga Berisha, policia bëri sehir

Redaksia Online March 31, 2013 12:15

Sulmohet nga dy persona, Spahiu: Ishin të urdhëruar nga Berisha, policia bëri sehir

Ende pa filluar zyrtarisht fushata elektorale për zgjedhjet e 23 qershorit, një incident është shënuar gjatë një tubimi të organizuar nga Aleanca Kuqezi në Elbasan. Mësohet se dy persona kanë tentuar të godasin me mjete të forta kreun e Aleancës Kuqezi, Kreshnik Spahiu. Ngjarja ka ndodhur në fund të tubimit që AK ka mbajtur sot me mbështetësit e saj në Elbasan. Në një prononcim për mediat, kreu i AK tha pak pas incidentit se dy personat në fjalë tentuan ta godisnin me leva dhe tulla ndërsa ai ishte në podium, ndërsa policia nuk reagoi fare. Spahiu tha se dy agresorët janë njerëz të paguar nga PD-ja.

“Mijëra qytetarë të Elbasanit u tubuan në shesh. Dy persona tentuan dy herë të prishnin tubimin dhe të godisnin me mjete të forta drejt podiumit. Na u desh shumë kohë që të qetësonim mbështetësit. Ata ishin njerëz të futur nga PD dhe SHISH, të angazhuar për të mbajtur perandorin Berisha në pushtet. Ne do ta shporrim nga zyrat që mban peng dhe t’ia dorëzojmë drejtësisë. Ata që tentojnë të ngrenë dorën ndaj mbështetësve kuqezinj janë kamikazë të përdorur nga ai njeri (Berisha) që është në gjak me të gjithë shqiptarët. Dimri po zgjat shumë, por ne do ti sjellim pranverën shqiptarëve më 7 prill”.

Spahiu tha se dy agresorët janë urdhëruar për arsye politike. “Policia nuk ndërhyri. Askush nga forcat e rendit, bënë sehir, duartrokitën. Ka qenë urdhër politik për të goditur kuqezinjtë dhe për të trembur mbështetësit. Ai është i mbytur (Berisha) dhe nuk mund të marrë të tjerë me vete. Ne do të mblidhemi në 7 prill në një tubim madhështor në Tiranë. Ajo ditë nuk do të jetë 21 janar. 7 prilli nuk do të jetë një protestë kundër toskëve dhe gegëve, por një protestë e një populli të tërë kundër një njeriu”, tha Spahiu.

Redaksia Online March 31, 2013 12:15
Komento

18 Komente

 1. doriani March 31, 12:18

  Filloi krimineli zakonin, ka futur kontigjente te 97. Bashkohuni ore njerez rreth ak se ky i gjati merret me programe nuk e kupton se krimineli po pergatit terrorin dhe ka per t’ja vjedhur votat sado qe ky mundohet t’i mbushi mendjen shqiptareve per programin

  Reply to this comment
 2. Fatos sal meta March 31, 12:21

  Sa te kemi krimineln sali dhe hajdutin ilir dite me te keqia do te vijne, jo vetem kreshnikun por te gjithe me rradhe do te rrihen nga keta te ty , prandaj hajdemi te ngrihemi qe ti heqim perpara zgjedhjeve .

  Reply to this comment
 3. liri March 31, 12:29

  po trimat e ak cfar ben kur pan kte ngjarie pse nuk reaguan ti kapnin e ti masakronin tamam sic beri populli i libis me kadafin…….

  Reply to this comment
  • nexhi March 31, 14:13

   atij dhe pak dite i kane mbetur dhe ne duhet te tregohemi te matur se ai ate do konfliktin se konfliktin e ka ushqim te perditshem.Njerezit e mencur dhe te qyteteruar duhet ti pergjigjen me qytetari jo me krime si ai,se dhe ata qe sulmijne blihen me pak lek nga varferia qe kane.

   Reply to this comment
  • dumdum March 31, 14:40

   Provokatorët atë kërkojnë, reagimin; dhe pastaj ti kapte policia këta të AK-së dhe ti rraste brenda e TV Klani të fillonte avazin. Hajde gjeje pas rrëmuje se kush gjuajti i pari.

   Shumë mirë kanë vepruar që nuk i janë përgjigjur provokimit me dhunë. Mbështetësit e AK paskan treguar maturi.

   Kanë mbrojtur veten dhe kanë demaskuar metodat e Berishës.

   Reply to this comment
 4. AL-Boston March 31, 12:51

  Duhet te jete nje proteste pa dhune dhe te vazhdoje deri ne rezimin dhe venien ne banken e drejtesis Sali Qenin.Po u realizua kjo atehere Aleanca K.Z do jete ajo qe do ktheje ne realitet endrat e shqipetareve.Po te ndodhesha ne shqiperi,ju premtoje se do merja pjese deri ne fund te kesaj proteste kaq te rendesishme per popullin shqipetar.Poshte Sali Qeni dhe familja e tij.

  Reply to this comment
 5. N.VJOSA March 31, 13:06

  Keto 22 vjet kane vertetuar tashme nje fakt te shemtuar:
  DHUNEN E BERISHES DHE KLANIT TE TIJ NDAJ FORCAVE OPOZITARE!
  Kur te doje Berisha i rreh opozitaret, i persekuton, i gjobit deri dhe i vret direkt ne mes te Bulevardit , i vret para deres se shtepise ose i “dergon per gjah”,
  ose u vendos dinamit posht makines ose i djeg me gjithe makine !
  Dhe ja tani i godet kundershtaret fare hapur, ne nje aktivitet politik te tyre!…
  Shume njerez ne Shqiperi, komentues, njerez te thjeshte, analiste, opozitare etj etj kane shtruar nevojen qe dhunes se Barbarit , a i duhet pergjigjur me dhune apo jo?!…
  Nje veshtim historik ne pervojen boterore te ketyre rasteve, shpesh here ndaj dhunusve
  ËSHTE E DOMSDOSHME DHUNA!

  Dhunen e perdoren romaket kunder Diktatorit Jul Qesarit.
  Ata e vrane Qesarin me anen e njeriut te tij me te besuar, Brutit, duke i shtruar atij pyetjen kapitale:
  OSE ME ATDHEUN, ME ROMEN, OSE ME DIKTATORIN, QESARIN.!…
  Dhe dihet Bruti, i njohur si simboli i besimit dhe virtutit njerzor, zgjodhi te vrase Qesarin,
  per te mbrojtur Atdheun, Romen!…
  Prej ketej ka ardhur deri ne ditet tona pyetja e hidherimit dhe habise se Qezarit:
  Edhe ti Brut?!…
  Historia boterore eshte e mbushur me shembuj kur veprimeve te dhunshme, u duhet pergjigjur me dhune.
  Edhe sot e kesaj dite psh gjermanet veprimeve te dhunshme te neofashisteve ne demostrata ju pergjigjen me kundraveprime te dhunshme te demostrusve te majte, te cilet u thyejne duar dhe kercinjt fashisteve te rinj, sa here ata ngrene koken!…
  Dje ja, tashme, FASHISTI YNE PRIMITIV, BACA I KRIMIT, ka nisur perseri te perdor dhunen per te friksuar kundershtaret e vet politik.
  A nuk i duhet pergjigjur Barbarit me dhune, apo kur ai te qellon me grusht duhet ti friksohemi?
  RASTI NDAJ SPAHIUT ESHTE F L A G R A N T !…
  Në se Berishes nuk do ti pergjigjen me te njejten monedhe, Berisha ka per ti zhdëpur ne hu opozitaret!…

  Reply to this comment
 6. tradita March 31, 13:08

  Askush nuk e merr seriozisht Spahine. Te gjithe e dine se Berisha ka perkrahes me shume se te gjithe ne Shqiperi. Spahiu vetem te majten rrezikom. Atje i merr votat. Akoma nuk e keni kuptuar.kur t.ju dale gjumi do te thoni se na vodhi (na e hodhi) Berisha.

  Reply to this comment
  • nexhi March 31, 14:19

   ti qenke nje MIOP ,sic duket je njeri nga ata kriminele ose hajdute qe ai perdor por dhe nje budalla e kupton qe saliu ju ka ardhur shqiptareve ne maje te hundes dhe mezi presin ta heqin qafe nga jeta e tyre.Ty ishalla te hapen syte dhe e kupton realitetin shqiptar ,dhe ta uroj kete me zemer

   Reply to this comment
  • dumdum March 31, 14:42

   E mirë, shko futi një teke fërnet tani.

   Reply to this comment
 7. Selim Rroshi March 31, 13:29

  Tradite as antaret e pd skan per tja dhene voten saliut kete here se i ka shkuar thika ne kocke.
  Flasim pas votimeve sa vota do mari Saphiu jo tani.
  Fakti qe mbush sheshet tregon shume, po aq sa tregon dhjeranuku Berisha qe con kokpalaret ti prishin tubimin te tjereve qe e ka me ligj ate

  Reply to this comment
 8. Marin March 31, 15:32

  Berisha po ben si Mubaraku e Kadafi, perpara se te haje burgun ose plumbin.

  Reply to this comment
 9. zamiri March 31, 15:35

  Shqiptaret ndahen ne dy grupime te medha toske dhe gege .Me fjalet ” 7 Prilli nuk do te jete nje proteste kunder toskeve dhe gegeve ” don te thote se mbeshtetesit e Spahiut nuk jane as toske dhe as gege dhe nuk kane pune me shqiptaret . Duke mos qene shqipetare mund te jene mbeturina te Turqise ,Greqise ,Serbise ,Italise a ku di une kush na i ka lene peshqesh ketu ne vendin tone .

  Reply to this comment
 10. BAY AREA Ca. March 31, 18:33

  Teknologjia e Sali Bishes qe perdor per te trembur dhe nemekembur kundershtaret politik eshte shume e vjeteruar. Kontigjentet e krimit te shikut te Gaziidetes dhe policia deshtake e Flamurit pa shkop ( se e ka mbrapa ), te dirigjuar nga i kerkuari i Gjykates se Hages, krimineli Sali, i ka perenduar koha qe ne v. 1997. Bisha e plagosur Sali dhe kelysheve te tij do t’u ndalet fryma me 7 Prill.

  Reply to this comment
 11. Gava March 31, 19:13

  Doriani ka shume te drejte ne ato qe ka thene.Ja me mndimin e tij

  Reply to this comment
 12. Dhimiter Piligriu March 31, 20:17

  Dy fjale e dy mendime mbi TVSH, Televizioni Publik Shqiptar.
  I detyruar nga kushtet, pasi ne shtepine time ne fshat nuk kapte sinjal tjeter, per tre dite me radhe isha I detyruar te shikoja vetem sinjalin e Televizionit Publik Shqiptar satelitor.
  Kam pesuar nje stress te vertete. Vetem publik ky television nuk mund te quhet. Analizoja me vehten time dhe me te vertete u a qaj hallin atyre gazetareve qe jane te detyruar te bejne programe te tilla, te japin ato emisione lajmesh qe vetem lajme nuk jane. Dhe te mendosh se ky eshte I destinuar per bashkatdhetaret tane. Cfar tmerri jane te detyruar te shikojne. Ky duhet te quhet me plot gojen Televizioni “Sali Berisha” jo I Partise demokratike se do te ishte gjysma e se keqes. Sa turp qe jemi te detyruar te prezantohemi me nje television te tille. Sa keq qe taksat tona shperdorohen ne kete fare feje.

  Reply to this comment
 13. L.Itali March 31, 22:14

  Filozofi kontemporan Stephane Hesel,ka një liber të tërë filozofik me titull”Indinjohuni”(italisht:Indignatevi)ku tregon se shoqerite e sotme ne krizë dhe papunesi,duhet te indinjohen dhe me protesta të panderprera të ndryshojne qeverisjet duke perdorur menyra efikase demokratike,që nga vota gjer tek rrevoltat ne vende ku ka Junta,diktatura dhe qeveri qe vrasin qytetaret!Me duket se Shqiperia nuk hyn ne grupet e shoqerive te perparuara vetem me krize,papunesi,por ne vendet ku qytetarin e vret qeveria(21 janari,Gerdeci,’97)pse proteston ndaj duhet jo trendafila të kuq,Saliut me 7 prill,por nese nuk dorhiqet protesta te ashpra,indinjate,pse jo nese provokon me polici a agjente civile,edhe dhune,dardha e presha ne duar,si lushnjaret dikur komunistit stalinist Tritan Shehu!Nuk ka vlere parakalimi,kujdesill,sfungjeri godites dhe mendoj se me regjimin,vrasesin,vjedhsin e votes duhet si thote filizofi Hesel:Indinjate,dhune!Spahiu ta mesojë mire nga Beppe Grillo qe dje tha(lexo Il Secolo XIX dhe la Stampa,se ne duhet të bejmë ne Itali,REVOLUCIONIN FRANCEZ,pa giotinë,por duke i arrestuar e derguar ne burg shkaktaret e kesaj gjendje”!Lutem ti thuhet AKZ,PS,Opozites(Kreshnik Spahiut-Edi Rames)te njihen me kete deklarate te publikuar te nje lideri të ri,termetsjelles ne Itali,Beppe Grillo)Dhe jemi ne Itali ku nuk vidhet vota dhe nuk jane vrare qytetare nga qeveria edhe pse dogjen nje vit me pare ministrine e Arsimit,ministrine e mbrojtjes(magazinat e veshmbathjeve)dhe i thyen dhembet Berluskonit!…Cfare duhet bere ne Shqiperi?Une do imitoja Beppe Grillo,Revolucion Francez,me burgim te perjetshëm Berishes dhe bandes se tij antikombetare!AKZ eshte ne prove dhe ne duhet ta ndihmojme…por jo me lule,por me indinjate,veprim konkret dhe bllokim total Berishes!Nuk ka kthim mbrapa,as giotine,por clirim,drejtesi!Eshte koha per veprim!…

  Reply to this comment
 14. taku March 31, 23:16

  o sali o te shkerdhefsha mbesat

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim