Incidente në Shkodër, tifozët gjakosin policin, disa të shoqëruar

January 24, 2016 17:39

Incidente në Shkodër, tifozët gjakosin policin, disa të shoqëruar

Ndeshja e vlefshme për takimin e parë çerekfinal për Kupën e Shqipërisë mes Vllaznisë dhe Skënderbeut u shoqërua me incidente në fushë dhe jashtë saj.

Në minutën e 34′ të pjesës së parë, Marku dhe Ademir në dyluftim për topin u përplasën mes tyre duke mbetur të lënduar në fushë.

Pas ndihmës së dhënë nga stafet teknike ndaj lojtarëve, u kërkua ndërhyrja e ambulancës që ndodhej në ambientet e stadiumit të Shkodrës. Pasi u transportuan në ambulancë në drejtim të spitalit më të afërt, lojtarët u përcollën me duartrokitje nga tifozeria në impiantin sportive, raporton Panorama Sport.

Një konflikt mes tifozëve përfundoi me lëndimin e një prej efektivëve.

Polici i identifikuar me emrin Frrok Ndreca, ndërhyri për shuarjen e një sherri mes tifozëve. Më pas, ai mori lëndime në fytyre dhe u dërgua në spitalin e qytetit, ndërkohë që forcat e rendit në ambientet sportive “Reshit Rusi”, ndërhynë duke shoqëruar për në komisariat disa prej tifozëve. Incidenti ndodhi në minutën e 42’ të lojës.

 

January 24, 2016 17:39
Komento

1 Koment

  1. Sala ne burg. January 24, 22:31

    Mire incidenti po sa ishte rezultati?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin