Incidenti në Beograd, Erjon Braçe: Lulzim Basha humoristi i javës

October 19, 2014 12:55

Incidenti në Beograd, Erjon Braçe: Lulzim Basha humoristi i javës

Deputeti Erjon Braçe ka kritikuar qëndrimet që ka mbajtur kryetari i PD-së, Lulzim Basha në lidhje me incidentin që ka ndodhur në Beograd. Përmes një postimi në Facebook, Braçe e cilëson Bashën si “humoristi i javës”.

Po shihja edhe një herë deklaratat e politikanëve shqiptarë pas ngjarjeve kriminale të gangsterëve në stadiumin e Partizanit në Beograd. Lulzim Basha është i vetmi që ka folur vetëm një herë, por për Edi Ramën, jo për ngjarjet kriminale në stadium dhe tha “nuk trokitet në një derë të mbyllur”! Kam një pyetje për kryetarin e Opozitës në Shqipëri që e dëgjojnë veç në Beograd: Ku trokitet or Lul, në derë të hapur? Si troket ti në një derë të hapur? Sinqerisht ky është humoristi i javës’’, shkruan Braçe. /E.K

October 19, 2014 12:55
Komento

18 Komente

 1. info analitike October 19, 13:42

  Mire se Luli po del “humoristi javes” po kam frike se Brace fiton titullin e llafazanit me te madh te Kuvendit dhe te facebook-ut. Nuk la teme ose ceshtje pa i futur hundet edhe ne ato te cilave nuk ia ka haberin fare, duke gajasur dynjane me brockullat e tija.

  Reply to this comment
  • puntori October 19, 15:02

   po ti te duken brockulla se per ty vetem sala thote te verteta dge serioze si ajo qe jemi te dytet pas gjermanis

   Reply to this comment
   • LORA October 19, 15:34

    Jo,puntori,atij i percellojne sumen te vertetat e Brace djalit.Po t’i dukeshin brockulla nuk do te gjemonte,si dhelpra pas boleve te dashit,tera komentet e Braces,Edit,Bushatit,,,,qe ne fakt jane komunikime te domosdoshme adekuate me publikun.

    Reply to this comment
    • info analitike October 19, 20:39

     Ah moj e gjora Lola qe te flet gjuha/te shkruan dora perpara mendjes!
     Une nuk gjemoj askend por komentoj kur kam kohe dhe deshire.
     Ju ka rene kaq fort politika ne koke sa gjithkush qe ju kritikon idhujt ju duket gogol.

     Reply to this comment
   • info analitike October 19, 20:33

    puntori,

    Se ku e gjete Salen ne postimin tim vetem ti e di. Por qejfe qejfe kjo dynja. Mua me duken brockulla si ato te Sales ashtu edhe ato te Edit edhe pse ty me sa duket ku i fundit te paska prishur mendjen se do te te rilinde.

    Reply to this comment
 2. feniks October 19, 14:20

  Lul Basha ka respekt per DYERT E MBYLLURA se eshte mesuar te trokase edhe ne dyert e HALEVE neper hotele e motele!
  Ka kulture te madhe dreqi sa as QENTE E LAGJES kane qejf ta degjojne!!!

  Reply to this comment
 3. Fat man October 19, 16:40

  “Info analitike” nga komenti i bere dukesh qe je nje klluf cari, vajza e biresuar e Adolf Berishes, shoqja Lulezime nuk eshte humoriste e javes, por kurva e javes.

  Reply to this comment
 4. Mark uk October 19, 18:51

  Kurse ju jeni mistreci javes.Jeni futur ne gines si rekordmen si mistreci ma kohe gjate prej 23 vitesh.

  Reply to this comment
  • per Mark uk October 20, 08:48

   mark uk po pse qenka mistrec ky brace sipas psikozes tend,ikore sllav i klyshit te serbise salehut ,jotome si ika punet me pashukun ate shiko ti …

   Reply to this comment
 5. 888 October 19, 20:01

  Lul+Sala = vic, prapashtesa e emrave.

  Reply to this comment
 6. arif October 19, 23:28

  Mos u li kusure o Erjon,ne fyte mbahua gaxin qenve.

  Reply to this comment
 7. Mark uk October 20, 08:02

  arif:Ma mire thuaj po ben si qeni qe leh e kurr nuk te hane.

  Reply to this comment
 8. Gimi October 20, 08:13

  L. Basha tha se vizita duhet shtyre se nuk shkohet atje ku nuk te hapin deren. Dhe Rama beri mire qe shtyu viziten duke degjuar me mire armikun e tij politik se sa derdimenet qe i thonin ” shko ne Beograd e prit pas deres se Vucicit “. Kurse Brace si Konchita i qethur ben gam gam e ham ham si ka zakon.

  Reply to this comment
 9. ARBERI October 20, 09:24

  Shume drejte ke z.Brace..ngfa populli dihet se Lulzim Bashe BERISHA ESHTE AGJENT I udb…me nenshtrim 1005 TE fasllicave….
  I beje thirje Lulkes qe zhubrosi dosjet e trimave te UCK…MOS U FSHIH SE pUTIONI THOTE/..”.SERBIA ESHTE RUSI..” dje Kosoven nuk e njohin….” Keto komento ne se je ne gjendje o Lulka e serbise…me Ivanin ne fushe jeni shoke e miq….
  Nuk ke nevoje o Lulke hajduti e vrasesesi i 4 protestuesve ne 21 janar se serbet ishin prezent ..na pyet neve qe e perjetuam e degjuam duke na share serbet ne vilen nr.31 apo jo lul serbi….le te merret me Edi Ramen se e ka kush e mbron dhe e voton…..historikishjt armiku kombetare i shqiptareve eshte serbi-rusi aty ku kane firmosur shitjen nga firma e SALISERBIT E NISHAN MALOKATIT….eshte taman tradheti kombetare ..per kete fol o lul serbi…populli te ka lexuar hapur e ti mashkro ..maska jote do lexohen ne burgosjen tende me ushtrine e saliserb antishqiptarit…ditet po afrijne e populli po pret….

  Reply to this comment
 10. ARBERI October 20, 09:36

  Shume drejte ke z.Brace..ngfa populli dihet se Lulzim Bashe BERISHA ESHTE AGJENT I udb…me nenshtrim 1005 TE fasllicave….
  I beje thirje Lulkes qe zhubrosi e fallsifikoj me Argiten… dosjet e trimave te UCK…MOS U FSHIH SE PUTIONI THOTE:-..”.SERBIA ESHTE RUSI..” DIHET Se Kosoven nuk e njohin RUSET….” Keto komento ne se je ne gjendje o Lulka e serbise…me Ivanin e Arkandit,mikun tend te ngushte…se ju kemi pare si org,djedjen e flamurit shqiptare ne fushe,si ne serbi,itali etj Ju o Lulke jeni shoke e miq,me Ivanin e tershem….apo jo o serb lulu…
  Nuk ke nevoje o Lulke hajduti e vrasesesi i 4 protestuesve ne 21 janar se serbet ishin prezent ,ne protestat e 21 janarit se tu isjhe mbi taracen e zerys se saliut,qe akuzon idem si k/ministri serb ..se gjoja protestuesit kishin cadra pistolet dhe i vrane 4 protestuesit…sa ka per ju po presim drejtesine…..na pyet neve qe e perjetuam e degjuam duke na share serbet ne vilen nr.31 apo jo lul serbi.i preferuari i ruso-serbit…mos beje me deklarata ..O z.Brace ….le te merret Luli me Edi Ramen,se ja din te gjitha bemat e ketij agjentiserb ..po e Edi do ja perplasi ne fetyre boterisht… se e dijne mire Melkeri e USA…se kush eshte EDi, e pra ka kush e mbron dhe e voton.,vete 1 miljon vota e me shume jane shtuar ne favor te Edi Rames….Mesoni o popull se historikishjt armiku kombetare i shqiptareve eshte serbi-rusi aty ku kane firmosur shitjen nga firma e SALISERBIT E NISHAN MALOKATIT….eshte taman tradheti kombetare ..qe drejtesia duhet ta gjykoje sa me pare…..per kete fol o lul serbi…populli te ka lexuar hapur se ti mashtron popullin ..maska jote o Lul Basha i sali serbit do te lexohen ne burgosjen tende me ushtrine e saliserb antishqiptarit…ditet po afrone e populli po pret…. te flisesh hapor bemat tuaja armiqsose me armikun me te madh te kombit shqiptare saliserb antishqiptari….se skenaret e ruso serbit jane me terheq vemendjen e me mbulu veprimet antishqiptare te sali-lil antishqiptarit o z.Brace…oh sa ka …

  Reply to this comment
 11. guri shabani October 20, 11:35

  info analitike

  Sot qeka ora dhe dita jote per komente ,sepse dy persona te ben verejtje sipas tyre dhe ti menjeher kunderpergjigje .

  Reply to this comment
  • info analitike October 20, 12:24

   guri shabani,

   Kaq problem te paskan krijuar pergjigjet e mia? Me sa duket sindroma e ndeshjes Serbi-Shqiperi ka goditur rende edhe ne Shqiperi, mjafton qe dikush te guxoje te bej batuta me idhujt e dikujt dhe derdhet gjaku lume.
   Ja o Guri qe tu pergjigja edhe ty qe te te mos ngelet hatri.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim