Incidenti në Eurovizion: Ç’ndodhi me shqiptarin që ndërpreu performancën e Britanisë?

May 16, 2018 11:21

Incidenti në Eurovizion: Ç’ndodhi me shqiptarin që ndërpreu performancën e Britanisë?

 

Në natën finale të Eurovizionit një i ri u ngjit në skenë teksa po këndonte përfaqësuesja e Britanisë së Madhe.

Në momentin që Surie po performonte, djaloshi i identifikuar më pas si shqiptar, rrëmbeu mikrofonin dhe tha: “Për nazistët e medias britanike, kërkojmë liri”.

Në bluzën e tij shkruhej: “Punët e mafias shtetërore britanike. Media britanike”.

Menjëherë pas incidentit i riu u shoqërua nga rojet e sigurimit.

Aktualisht ai është liruar me kusht pas arrestimit.

Unioni Evropian i Transmetimeve (EBU) tha se ”janë në pritje të rezultatit të një hetimi policor për rastin”.

Mediat shkruanin se i riu quhet Kostandin dhe njihet me ermin e artit si Dr. A.C.

Ai është një reper me origjinë shqiptare, por që jeton në Britaninë e Madhe.

Kjo nuk ishte hera e parë që ai ndërpret një event live dhe për këtë arsye është shndërruar në një ikonë televizive për britanikët.

a.s/dita

 

May 16, 2018 11:21
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*