Indi, shkon në 23 numri i viktimave

April 1, 2016 09:49

Indi, shkon në 23 numri i viktimave

Ka shkuar në 23 numri viktimave pas shëmbjes së një mbikalimi në ndërtim, në Indi, mbremjen e djeshme.Siç raportojnë mediat e huaja, mëngjesin e të premtes rreth 67 njerëz janë nxjerrë të gjallë nga rrënojat e mbikalimit.  Rreth 80 persona kanë mbetur të lënduar.

General view shows a partially collapsed overpass in Kolkata, India, Friday, April 1, 2016. The overpass spanned nearly the width of the street and was designed to ease traffic through the densely crowded Bara Bazaar neighborhood in the capital of the east Indian state of West Bengal. About 100 meters (300 feet) of the overpass fell, while other sections remained standing. (AP Photo/Bikas Das)

Mbikalimi ishte projektuar për të lehtësuar trafikun por shëmbja e blloqeve të çelikut zuri nën vete një sërë biznesesh dhe njerëzish.

Operacioni për shpëtimin e njerëzve ishte i vështirë dhe policia e Kalukutës, përdori qen dhe kamera për të gjetur njerëzit që kishin ngelur nën rrënoja.

Kontrata për ndërtimin e këtij mbilkalimi është nënshkruar në vitin 2007 dhe duhet të përfundonte brenda 2 vitesh.

April 1, 2016 09:49
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*