Indi, sulm me bombë në prag të vizitës së princit William

April 8, 2016 15:19

Indi, sulm me bombë në prag të vizitës së princit William

Një bombë ka shpërthyer në një gjykatë të qytetit Chittoor të Indisë.

Bomba  ishte vendosur në një automjet në lokalet e gjykatës. Një punëtor i gjykatës dhe tre persona të tjerë, kanë mbetur të plagosur.

Policia indiane dyshon se terroristët mund të kenë hyrë në Indi për të sulmuar qytetet si Delhi, Goa dhe Mumbai –Kate Middleton dhe Princi Ëilliam pritet që t’i vizitojnë këto vende në ditët e ardhme.

Kate Middleton dhe Princi Ëilliam po bëjnë një turne mbretërore nëpër vendet e botës, e së shpejti do ta vizitojnë edhe Indinë. Ekziston frika se se terroristët mund t’i sulmojnë vendet ku do të vizitohen nga familja mbretërore.

April 8, 2016 15:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*