Indiani shpenzon 14 milionë euro për dasmën e të birit

November 28, 2015 16:00

Indiani shpenzon 14 milionë euro për dasmën e të birit

Një milioner indian ka shpenzuar 14 milion euro për dasmën e djalit të tij.

Ceremonia martesore e Rohan Mehta dhe gruas së tij Roshni, ka zgjatur tre ditë dhe kanë qenë të ftuar rreth 500 vetë, të cilët janë vendosur për të qëndruar në hotelet më të mira të Italisë.

Rohan Mehta është djali i vetëm i Yogesh Mehta, një milioner i cili themeloi perandorinë “Petrochem” në Dubai, në vitin 1995.

Megjithatë mediat italiane kanë raportuar se atij i është refuzuar nga qyteti i Firences për të ardhur në ceremoni me elefant.

indiani 2

indiani 3

indiani 4

November 28, 2015 16:00
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*