Infantino zgjidhet President i FIFA-s

February 26, 2016 18:17

Infantino zgjidhet President i FIFA-s

Zgjidhet Presidenti i ri i FIFA-s, duke zëvendësuar kështu Joseph Blatter. Këtë post do ta mbajë Gianni Infantino, i cili ka marrë 115 vota nga 104 që nevojiteshin në këtë raund.

Mësohet se Infantino vinte në garë si Sekretari i Përgjithshëm i UEFA-s. Sakaq, ky ka qenë dhe raundi i dytë i votimit.

February 26, 2016 18:17
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*