Pas nënkryetares infektohet me koronavirus edhe kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi. Ja gjendja e saj shëndetësore

September 22, 2020 11:06

Pas nënkryetares infektohet me koronavirus edhe kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi. Ja gjendja e saj shëndetësore

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi është infektuar me koronavirus.

Ademi i është nënshtruar tamponimit një ditë më parë, ndërsa në përgjigjia zyrtare të mbërritur sot ka rezultuar pozitive ndaj COVID-19.

Menjëherë pas konfirmimit kryebashkiakja nuk ka dalë në zyrën e saj ashtu si çdo ditë, ndërsa mësohet se ndodhet tashmë e izoluar derisa të marrë përgjigjet e tjera.

Sipas burimeve, gjendja shëndetësore e Ademit është mirë dhe nuk ka simptoma, por ka dyshuar pas kontakteve që ka patur me persona të tjerë që më pas kanë rezultuar të infektuar.

Tashmë pritet që edhe punonjës dhe drejtues të tjerë të bashkisë Shkodër që kanë patur kontakte me kryebashkiaken t’i nënshtrohen tamponëve ndërsa pritet të merren masa për dezinfektimin e zyrës së kryebashkiakes dhe mjediseve të tjera brenda bashkisë ku Ademi mund të ketë lëvizur.

Më parë, në Bashkinë Shkodër rezultoi pozitive nënkryetarja Emilia Koliqi dhe disa punonjës të tjerë por ata e kanë kaluar ndërsa së fundmi është infektuar kryebashkiakja Ademi e cila tashmë është vetëizoluar derisa ta kalojë këtë situatë.

j.l./ dita

September 22, 2020 11:06
Komento

20 Komente

 1. demo September 22, 11:11

  Ta futi Rama.

  Reply to this comment
  • Remo September 22, 11:37

   Ajo brenda e ka patur! Por bente thirrje per ta injoruar “virusin”

   Reply to this comment
  • artu September 22, 15:04

   Kuku medet kush eshte zevendese Emilia Koliqi nje kokerr hajvane femer!! Ajo me te cilen qeshi gjithe salla se nuk kuptonte pyetjen e gazetarit!! A ju shifte Covidi ju femra te trasha ..do beni shkodren ju.

   Reply to this comment
 2. Filoeuropiani September 22, 11:31

  Kesaj idiotes se papergjegjshme qe nuk respektonte me ndergjegje asnje mase madje nxiste dhe njerezit nuk i duhej bere asgje. As tampon dhe as mjekim. Ka merre njerez ne qafe duke i bo “opozite” Rames.

  Reply to this comment
 3. kasem gahinji September 22, 11:58

  Zakonisht urohet”sherim te shpejte”per te miren e partise dhe te kombit shkodreq.une uroj “e fshifte covidi.”

  Reply to this comment
 4. labi September 22, 12:07

  NE RRADHE TE PARE I UROJME TE SHKUARA ZONJES ADEMI
  KUR KA PATUR COVID NENKRYETARJA EDHE VOLTANA DUHET TE ISHTE IZOLUAR
  I UROJ SHERIM TE SHPEJTE DHE JO TE KONSULTOHET ME DR ADHAMUDHIN SPAHIA

  Reply to this comment
 5. turkalvane September 22, 12:37

  po kjo laraska sikur kakariste qe covidi nuk ekziston !?

  Reply to this comment
  • Remo September 22, 14:34

   E po si puna e atij qe kalonte gardhin!…. S’me gjen gje mua,kujt i plasi…………kur u hodh lart…ndjeu dicka te forte ti hynte ne te ndenjura! Po pse keqinformonte njerzit thuaj “qytetarja” e pare!

   Reply to this comment
 6. Shtrigu serb i Vicidolit September 22, 12:43

  Nje karaputane me pak… !

  Reply to this comment
 7. Shkodrani September 22, 14:00

  Nuk bie rrufeja ne hale.

  Reply to this comment
 8. fteri September 22, 14:28

  O’ Shtrigu !
  Nuk ka vdekur, por jeton si e sëmurë me KOVID-19 .Sa të shërohet në barrigada të djegjes shkollave do ta gjeshë,së bashku me zjarrvënsit e tjerë të PD-së,nuk e lësho ajo zyrën ..kollaj !!!!!.

  Reply to this comment
 9. Zigur Qarri September 22, 14:38

  C’ne keshtu, keta shqupisat e Shkodres thone s’ka covid!!!

  Reply to this comment
 10. xxx September 22, 15:15

  As kesaj as politikes as qeverise. Asnje trajtim nga sistemi shqiptar i shendetsise.
  lane popullaten pa mbrojtje sidomos moshen e trete, sa keq e gjynah
  dizinformuan e nxiten pandemine permes hapjes pa kufi,
  kane injoruar neglizhuar perbuzur sistemin shendetsor si sherbim social.
  Dhe vune jeten ne rrezik personelit mjekesor qe sherben sot.

  Kane privatizuar shendetsine. Pushtetaret e politika perdor sherbimin publik shendetsor ne menyre te privatizuar: ata sigurojne sherbim te pervecem ne shtepi nga mjekesia publike me kostot e shtetit, shembuj? Maskarenjte Neritan Ceka dhe bucja Nora Malaj kjo e fundit duke refuzuar te zbardhe kontaktet qe te fshehe injorimin dhe shkeljen e masave antikovid19.

  Asnje sherbim nga sistemi publik ketyre. Le te sigurojne sherbim privat. Spitalet publike infektive dhe mjekesia mos konsumoje resurse, mos veje ne rrezik jeten e tyre per keta ujqer te sociales.

  Reply to this comment
 11. fati September 22, 16:16

  Karivirusi eshte i rrezikshem, sidomos per femra ne detyra te larta te cilat perpiqen ta hedhin lart shurren, por u bie surratit.

  Reply to this comment
 12. spaku pordhacaku September 22, 16:52

  Pd-duhet te dali ne protesta..nuk eshte e mundur ta kapi corona kete trime …qeveria te japi dorheqjen…Rama ik.takim urgjent i voltanes me presidentin e kokpalareve dhe me znj.cizme, me dok.mortjen, me lulushin dhe gjithe lulushet,per te kordinuar djegiet e radhes .

  Reply to this comment
 13. Plugu September 23, 00:06

  Kini ber mire qe na dhat kete lajm pasi kishim ngrene darken se, po te bente vaki para buke jo vetem nuk do kishim ngrene por do rrinim dhe pa fjetur.Sa keq me vjen per Voltanen se eshte goxha gomarice e bukur.

  Reply to this comment
 14. edi September 23, 07:54

  Mos u merzisni se do e kaloje si e kaloj lali Eri .Uroj se shpejti ne kokat tuaja bashke me udheheqesin tuaj legjendar Ramen.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim